Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka World of Demons (AND)
OkładkaWorld of Demons (AND)

World of Demons

World of Demons to gra akcji typu slasher przeznaczona na Apple Arcade. Produkcja pozwala na wcielenie się w samuraja, który za pomocą zręcznościowego systemu walki toczy bitwy z nadnaturalnymi istotami. Pokonanych wrogów może zwerbować i wytresować, aby wspomagali go później.

Akcji | TPP | mitologia japońska | Japonia | slasher

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Demons Premiera

anulowana

AND

2kwi2021

iOS

World of Demons to mobilna gra akcji. Produkcja jest dostępna na platformie Apple Arcade i opracowało ją japońskie studio PlatinumGames, znane z takich tytułów jak Nier: Automata, Metal Gear Rising: Revengeance czy seria Bayonetta.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w fantastycznej wersji średniowiecznej Japonii. Jej fabuła obraca się wokół walki samurajów z yokai, czyli nadnaturalnymi istotami z folkloru Kraju Kwitnącej Wiśni, które w świecie World of Demons zostały skażone złem przez demony Oni.

Autorzy czerpali pełnymi garściami z klasycznej XVIII-wiecznej encyklopedii lokalnych mitów i wierzeń, której autorem był Toriyama Sekien. Dzięki temu podczas zabawy możemy poszerzyć swoją wiedzę o mitologii tego kraju.

Mechanika

World of Demons to gra akcji typu slasher, podobna do konsolowych produkcji studia PlatinumGames. Mechanika dopasowana jednak została do specyfiki ekranów dotykowych. Starcia z yokai rozgrywane są na niewielkich arenach, a gracz ma pełną swobodę przemieszczania się po nich. Natomiast ataki wyprowadzane są automatycznie, gdy nasz wojownik znajdzie się odpowiednio blisko przeciwnika.

Pomimo tej automatyzacji, gracz musi włożyć sporo wysiłku w wygrane. Kluczową rolę odgrywa właściwe pozycjonowanie postaci oraz ręczne aktywowanie uników, które wykonane perfekcyjnie dają nam okazję do wyprowadzenia ataku wykańczającego wroga. Zabawę uatrakcyjnia kilka grywalnych postaci do wyboru.

W World of Demons możemy zmierzyć się z bogatą galerią różnego typu yokai. Każdego pokonanego wroga da się zwerbować i potem wyszkolić, aby służył nam pomocą w walkach. Tak wytresowane magiczne istoty wysyłamy również przeciwko innym graczom, choć w takich potyczkach nie bierzemy udziału osobiście – kontrolę nad naszymi podopiecznymi sprawuje sztuczna inteligencja.

Kwestie techniczne

Gra robi bardzo dobre wrażenie oprawą graficzną, która, choć trójwymiarowa, wygląda jak wyciągnięta ze starych japońskich rysunków. Ten styl, podobnie jak oparcie się na folklorze tego kraju, od razu budzi skojarzenia z Okami. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, gdyż wielu weteranów tego klasyka pracowało również nad World of Demons.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe World of Demons: 12+

iOS
AND