Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Wild West Guns (Wii)
OkładkaWild West Guns (Wii)

Wild West Guns Wii

Strzelanina z akcją osadzoną na Dzikim Zachodzie. Wcielamy się w postać rewolwerowca i uczestniczymy w szeregu niebezpiecznych misji. Umiejętnie używamy Wii-pilota, eliminując pojawiających się na ekranie przestępców.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild West Guns Premiera Wii

1sierpnia2008

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wild West Guns to produkt z gatunku rail shooterów, w którym gracz wciela się w postać rewolwerowca. Gra opracowana została przez firmę Gameloft, znaną głównie z tytułów wydawanych na telefony komórkowe. Omawianą produkcję przygotowano z myślą o klientach serwisu WiiWare i kosztuje ona 1000 Wii Points.

Zabawa polega na przemierzaniu scenerii charakterystycznych dla Dzikiego Zachodu. Odwiedza się więc niewielkie miasteczka, łapie poszukiwanych przestępców czy zapobiega próbom okradania pociągów. W miarę ukańczania kolejnych etapów poziom trudności rozgrywki sukcesywnie wzrasta. Warto dodać, iż z racji specyfiki produktu gracz nie dysponuje pełną swobodą w kwestii kontrolowania swej postaci. Zazwyczaj należy trzymać się ściśle ustalonej ścieżki.

Główną atrakcją gry jest możliwość eliminowania pojawiających się na ekranie wrogich kowbojów. Gracz odpowiednio poruszając Wii-pilotem symuluje wyjmowanie rewolweru z kabury, a następnie z pomocą widocznego na ekranie celownika sprawnie likwiduje kolejne cele. Gra stawia zarówno na szybkość podejmowanych działań, jak i ogromną precyzję przy oddawaniu strzałów. Co ciekawe, przeciwnicy niekiedy chowają się za cywilami lub próbują wmieszać się w tłum. Ich poprawna identyfikacja odgrywa więc kluczową rolę.

Pewnym urozmaiceniem rozgrywki jest możliwość używania rewolweru do niszczenia wybranych elementów otoczenia, co w rezultacie pozwala na zdobywanie cennych punktów. Gracz za swoje osiągnięcia jest ponadto w różnoraki sposób nagradzany, między innymi otrzymując medale.

Oprócz trybu singleplayer możliwa jest także zabawa z drugą osobą. Gracze działają przede wszystkim w kooperacji, wspólnymi siłami dążąc do eliminacji złoczyńców i powiększając wynik punktowy. Możliwe jest też jednak współzawodnictwo, polegające na likwidowaniu celów na czas. Zwycięża ten z graczy, który jako pierwszy ustrzeli wszystkie obiekty. Wizualnie Wild West Guns wypada dość przeciętnie. Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Wild West Guns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.