Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Wild Arms Alter Code: F (PS2)

Wild Arms Alter Code: F PS2

Remake klasycznej gry role-playing, pod wieloma względami przypominającej kultową sagę Final Fantasy. Przejmujemy kontrolę nad drużyną bohaterów, próbujących doprowadzić do uratowania zamieszkiwanej przez nich krainy.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Wild Arms Alter Code: F (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

15listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Arms to jedna z najbardziej cenionych serii tzw. japońskich gier role-playing. Tytuły te pod wieloma względami przypominały produkty występujące pod szyldem Dragon Quest czy Final Fantasy. Sagę Wild Arms zapoczątkowano w 1996 roku. Pierwsza gra ukazała się wyłącznie na konsolę PlayStation. W kolejnych latach tytuł ten doczekał się trzech kontynuacji, przy czym dwie ostatnie gry z serii trafiły już na PS2. Opisywana wersja stanowi bezpośredni remake cRPG-a, który zapoczątkował całą sagę Wild Arms. Alter Code: F początkowo ukazał się wyłącznie w Japonii, po kilkunastu miesiącach zdecydowano się jednak na wydanie edycji anglojęzycznej. Gra ta trafiła wyłącznie na konsolę PS2.

Wątek fabularny, jak na japońskiego cRPG-a przystało, jest wyjątkowo rozbudowany, a na dodatek wypełniony dość zaskakującymi zwrotami akcji. Zabawa rozgrywa się w fikcyjnej krainie znanej jako Filgaia, która przed wieloma laty znalazła się na skraju zagłady. Mieszkańcom krainy udało się jednak ocalić potężny artefakt znany jako The Arch. Gracz wciela się w postać młodego podróżnika o imieniu Rudy. W wyniku dość nieoczekiwanego przebiegu wydarzeń staje się on jedną z niewielu osób mogących przyczynić się do ponownego ocalenia krainy przed zalewem demonicznych istot. Warto nadmienić, iż główny bohater może liczyć na wsparcie ze strony innych postaci, formując tym samym coraz silniejszą drużynę. W skład ekipy mogą wejść między innymi: potrafiąca rzucać potężne zaklęcia Cecilia, wyszkolona w leczeniu innych postaci Emma, czy też wyśmienity wojownik o imieniu Jack. Sam Rudy może natomiast korzystać z dość nietypowego narzędzia występującego pod nazwą ARM, będącego specyficzną odmianą broni palnej.

Właściwa rozgrywka wypełniona jest ogromną ilością walk, które wspomniana drużyna powinna staczać. Same bitwy przebiegają w zbliżony sposób do innych gier z tego gatunku. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż system starć został usprawniony w stosunku do wspomnianego pierwowzoru. Alter Code: F pod tym względem przypomina wydaną znacznie później trzecią część serii. Aktualnie wybrana postać w danej turze może między innymi zaatakować z bliska, z dystansu, czy też przyjąć postawę defensywną. Zadbano również o szereg dodatkowych umiejętności. Drużyna może ponadto spróbować uciec z pola bitwy.

Świat gry jest bardzo rozbudowany i jednocześnie niezwykle zróżnicowany. Sterowana przez gracza drużyna odwiedza różnorakie miasteczka, opuszczone kopalnie, lochy i jaskinie, czy też wyjątkowo silnie strzeżone świątynie. W trakcie zabawy wykonuje się całą masę questów, zlecanych przez postaci niezależne. Nie zabrakło również prostych zagadek, w których należy wykazać się dużą pomysłowością. Oprawa wizualna omawianej wersji prezentuje dość przeciętny poziom, aczkolwiek gra wygląda nieporównywalnie lepiej od swojego pierwowzoru. W grze zabrakło niestety dialogów w formie dźwiękowej, ale zamiast tego można się nacieszyć profesjonalnie wykonaną oprawą muzyczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wild Arms Alter Code: F

12+

Wymagania sprzętowe Wild Arms Alter Code: F

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Co szykują Japończycy na dziesiąte urodziny popularnego cyklu Wild Arms?

wiadomość7 stycznia 2006

Pod koniec bieżącego roku minie dokładnie dziesięć lat od momentu rynkowego debiutu pierwszej części sagi Wild Arms – jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie dalekowschodnich gier z gatunku cRPG. Za trzy dni ma trafić do sklepów czwarta odsłona owego cyklu, aczkolwiek na tym nie kończą się plany developerów z firmy Media.Vision.