Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Wild Arms 2 (PS1)
OkładkaWild Arms 2 (PS1)

Wild Arms 2 PS1

Druga odsłona wyróżniającego się specyficzną stylistyką, miksującą elementy Dzikiego Zachodu i steampunku, japońskiego RPG-a. Produkcja nie kontynuuje wątków z poprzedniczki i przedstawia zupełnie innych bohaterów oraz wydarzenia.

RPG | fantasy | steampunk | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Arms 2 Premiera PS1

2września1999

producent: Media.Vision wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wild Arms 2

Suikoden

Wild Arms

Breath of Fire III

Wild Arms 2 to japoński RPG opowiadający o losach członków pewnej organizacji, którzy próbują powstrzymać plany terrorystów zagrażających istnieniu świata. Gra nie kontynuuje wątków z wydanego w 1996 roku oryginału, ale zachowuje specyficzną stylistykę, łączącą elementy sci-fi, fantasy i Dzikiego Zachodu.

Fabuła

Planeta Filgaia powoli umiera. Coraz większą jej część zajmują nienadające się do życia obszary pustynne. Terrorystyczna organizacja Odessa postanawia wykorzystać okazję i przejąć władzę nad światem. W tym celu próbuje przyzwać potężnego demona, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył Filgai – Lorda Blazera. Uczestnikiem tych wydarzeń jest młody Ashley Winchester, członek militarnej jednostki organizacji. Cudem udaje mu się ujść z życiem z jednego z eksperymentów. Niedługo później dołącza do pospiesznie stworzonej formacji „ARMS”. Wraz z byłym bohaterem wojennym Bradem i czarodziejką Lilką podejmuje się misji powstrzymania złowrogiej grupy.

Mechanika

Produkcja Media.Vision bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych w setkach innych japońskich RPG-ów. Kierowana przez posiadaczy konsoli drużyna zwiedza świat, podejmując się rozmaitych questów. Wild Arms 2 pozwala z jednej strony na swobodną eksplorację miast i rozmowy z napotkanymi postaciami, a z drugiej na toczenie dziesiątek losowych konfrontacji z przeciwnikami. Walki odbywają się w systemie turowym, a szybkość działania poszczególnych uczestników bitwy uzależniona jest od wysokości ich statystyki RES. Za kolejne zwycięstwa bohaterowie zdobywają doświadczenie i rozwijają swoje umiejętności oraz odblokowują nowe możliwości. Część z nich otwiera dostęp do zablokowanych wcześniej miejsc na mapie. Wygrane przynoszą również środki, które następnie mogą zostać przeznaczone na zakup potrzebnych przedmiotów i lepszego ekwipunku.

Kwestie techniczne

Wild Arms 2 wykorzystuje połączenie grafiki 2D i 3D. Postacie są prezentowane w formie dwuwymiarowych sprite’ów, natomiast wszystkie tereny zaprojektowano w trójwymiarze, pozwalając posiadaczom konsoli swobodnie obracać kamerą. Unikalnym elementem gry jest stylistyka, łącząca elementy Dzikiego Zachodu, steampunku i fantasy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wild Arms 2: 12+