Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zombie - Gry Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce zombie na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Wii
zombie
Czas
Akcji7 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe4
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Resident Evil 4: Wii Edition
Resident Evil 4: Wii Edition

Akcji 25 czerwca 2007

Resident Evil 4 to survival horror ze znanej serii studia Capcom. W pełnej akcji produkcji wcielamy się w agenta Leona S. Kennedy’ego z misją uratowania córki prezydenta USA. Trop prowadzi do niewielkiej hiszpańskiej wioski, w której prym wiedzie tajemnicza sekta, zaś jej mieszkańcy zarażeni zostali tajemniczym, powodującym mutacje wirusem. Podczas zabawy stawimy więc czoła kolejnym hordom zombie oraz bardziej wymagającym bossom, takim jak ogromne potwory czy potężny przywódca sekty, Osmund Saddler. W Resident Evil 4 zachowano mroczny klimat wcześniejszych odsłon cyklu i konieczność rozwiązywania zagadek logicznych, choć mechanika rozgrywki uległa sporym zmianom, a nowy silnik pozwolił na wprowadzenie znacznie szybszej i bardziej dynamicznej akcji. Uzupełniają ją liczne sekwencje zręcznościowe tzw. quick-time events.

Resident Evil: The Darkside Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles

Przygodowe 17 listopada 2009

Poboczna odsłona cyklu Resident Evil, zrealizowana w konwencji celownika na szynach. Produkcja została opracowana przez japońskie studio Cavia Inc., a jej akcję osadzono w realiach Resident Evil 2. Motorem fabuły są wewnętrzne demony Claire Redfield i Leona S. Kennedy'ego – wydarzenia rozgrywające się w opanowanym przez zombie Raccoon City stanowią jedynie dramatyczne tło. Podobnie jak ma to miejsce w innych grach tego typu, w Resident Evil: The Darkside Chronicles bohaterów nie kontrolujemy bezpośrednio – naszym zadaniem jest jedynie namierzanie i eliminacja przeciwników. Grać można zarówno w pojedynkę (w tym przypadku losy kompana bierze w swoje ręce sztuczna inteligencja), jak i w towarzystwie innego gracza na wspólnym ekranie. Warto nadmienić, że tytuł umożliwia zmianę konfiguracji broni w dowolnym momencie, a także wprowadza opcję dynamicznego używania apteczek. Poziom trudności z kolei dostosowuje się do naszych poczynań – dzięki temu na dobrą zabawę mogą liczyć zarówno starzy wyjadacze, jak i nowicjusze.

Resident Evil Archives: Resident Evil Zero
Resident Evil Archives: Resident Evil Zero

Przygodowe 10 lipca 2008

Poboczna odsłona kultowej serii survival horrorów firmy Capcom. Pod względem fabularnym mamy tu do czynienia ze swoistym prequelem całego cyklu, opowiadającym o losach oddziału Bravo jednostki specjalnej STARS, który został wysłany do miasta Raccoon City, nigdy jednak nie dotarł na miejsce. W grze kierujemy poczynaniami ocalałej członkini oddziału imieniem Rebecca Chambers, która po katastrofie śmigłowca zmuszona jest połączyć siły z byłym skazańcem, Billym Coenem. Mechanika rozgrywki w niewielkim stopniu różni się od dotychczasowych odsłon serii. W grze możemy bowiem w dowolnej chwili przełączać się między bohaterami, z których każdy ma swoje mocne i słabe strony. Element ten ma kluczowe znaczenie dla przebiegu rozgrywki, a niektóre z zadań wymagają wręcz ścisłej współpracy obu postaci.

Resident Evil: The Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Przygodowe 13 listopada 2007

Kolejny spin-off cyklu Resident Evil, zrealizowany przez firmę Capcom w konwencji celownika na szynach. W trakcie zabawy nie kontrolujemy zatem ruchów bohatera, ograniczając się do celowania i eliminacji kolejnych zastępów krwiożerczych zombie. W Resident Evil: Umbrella Chronicles robimy użytek ze zróżnicowanego arsenału – ołowiem warto faszerować nie tylko oponentów, lecz także podatne na destrukcję elementy otoczenia, skrywające przydatne bonusy. W grze możemy wcielić się w rozpoznawalnych bohaterów – ich lista obejmuje Rebeccę Chambers, Chrisa Redfielda, czy choćby Jill Valentine, a zmagania toczymy zarówno w zupełnie nowych lokacjach, jak i w doskonale znanych miejscach – mowa między innymi o słynnej posiadłości z pierwszego Resident Evil oraz o ulicach miasta Raccoon City z trzeciej części serii.

Resident Evil Archives: Resident Evil
Resident Evil Archives: Resident Evil

Przygodowe 25 grudnia 2008

Odświeżona edycja remake’u pierwszej odsłony legendarnej serii Resident Evil z 1997 roku, Fabuła gry w niczym nie odbiega od pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w dwóch członków jednostki specjalnej STARS: Chrisa Redfielda oraz Jill Valentine. Zostają oni wysłani do miasta Raccoon City, celem zbadania doniesień o mających tam miejsce dziwnych wydarzeniach. Okazuje się, że za sprawą groźnego wirusa wyprodukowanego przez korporację Umbrella wszyscy mieszkańcy miasta zamienili się w krwiożercze zombie. Pod względem mechaniki Resident Evil Archives: Resident Evil niesie ze sobą kilka zmian, w tym m.in. liczne ruchy defensywne, dzięki którym możemy bronić się przed nacierającymi stworami. W grze pojawiają się też nowe, nieobecne w pierwowzorze lokacje, a spora część oryginalnych łamigłówek została gruntownie przemodelowana.

The House of the Dead: Overkill
The House of the Dead: Overkill

Akcji 10 lutego 2009

The House of the Dead: Overkill to utrzymana w konwencji krwawego horroru pierwszoosobowa strzelanina z rodzaju "celowniczków" (rail shooter). Gracz wciela się w jednego z agentów specjalnych, wysłanych do Bayou City w stanie Louisiana celem eksterminacji hord żywych trupów. Pod względem fabularnym gra stworzona przez studio Headstrong Games stanowi prequel serii The House of the Dead.

Dead Rising: Chop Till You Drop
Dead Rising: Chop Till You Drop

Akcji 24 lutego 2009

Remake popularnej trzecioosobowej gry akcji z konsoli Xbox 360, opracowany przez firmę Capcom specjalnie dla posiadaczy Nintendo Wii. Akcja gry toczy się w niewielkim, amerykańskim miasteczku Willamette, gdzie miejscowe centrum handlowe zostało opanowane przez hordy krwiożerczych zombie. Podczas zabawy wcielamy się w postać fotoreportera Franka Westa, który mając nadzieję na zrealizowanie najważniejszego materiału w karierze, staje do nierównej walki z zarażonymi krwiożerczym wirusem mutantami. Podczas gry nasz protoplasta wykorzysta do walki szereg znalezionych po drodze przedmiotów, takich jak deski, kije baseballowe czy piły spalinowe. Istotnym elementem rozgrywki będzie także robienie zdjęć, za które możemy otrzymać specjalne bonusy. Zmiany w porównaniu z pierwotną wersją gry widoczne są zwłaszcza w kwestii oprawy, która została dostosowana do możliwości konsoli Wii i wykorzystuje niemłody już silnik graficzny zapożyczony z Resident Evil 4.

The House of the Dead 2 & 3 Return
The House of the Dead 2 & 3 Return

Akcji 28 marca 2008

Kompilacja, w skład której wchodzą dwie gry z serii The House of the Dead. Zajmujemy się eliminacją pojawiających się na ekranie nieumarłych stworów. Gra oferuje wsparcie dla urządzenia Wii Zapper.

Zombie Panic in Wonderland
Zombie Panic in Wonderland

Akcji 16 marca 2010

Zombie Panic in Wonderland jest debiutanckim dziełem hiszpańskiego studia Akaoni. Gracze wcielają się w jednego z trzech bohaterów, którzy muszą stawić czoła inwazji umarłych na fantastyczną krainę. Rozgrywka utrzymana jest w konwencji strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Poza możliwością zabawy solo twórcy zadbali także o tryb dwuosobowej kooperacji.

Onechanbara: Bikini Zombie Slayers
Onechanbara: Bikini Zombie Slayers

Akcji 7 lutego 2008

Brutalna gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad skąpo odzianymi wojowniczkami. Ruszamy do walki z hordami nieumarłych, korzystając z bogatego arsenału broni białej.

Zombie Massacre
Zombie Massacre

Akcji prace wstrzymane

Zabawna zręcznościówka, pod wieloma względami przypominająca serię "Crazy Taxi". Zasiadamy za sterami pojazdu, likwidując napotykane po drodze zombiaki i ścigać się z upływającym czasem.

Animales de la Muerte
Animales de la Muerte

Zręcznościowe prace wstrzymane

Animales de la Muerte to pełna zwariowanego humoru gra, która zakaz „nie karmić zwierząt”, rodem z ogrodu zoologicznego, stawia w całkiem nowym świetle.