Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXSXXONE
Okładka We Are The Caretakers (PC)

We Are The Caretakers

We Are The Caretakers jest turową grą RPG z elementami strategii. Produkcję stworzyło niezależne studio Heart Shaped Games. Tytuł zabiera nas do futurystycznej krainy, w której naszym zadaniem jest obrona zagrożonych wyginięciem zwierząt.

RPG | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne | elementy strategiczne | indie

Okładka We Are The Caretakers (PC)

data premiery gry:

2021

PC XONE XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Are The Caretakers jest turową grą RPG z elementami strategii, stworzoną przez niezależne studio Heart Shaped Games. Twórcy przyznają się do inspiracji takimi produkcjami jak Darkest Dungeon, Ogre Battle oraz XCOM. W grze wcielamy się w przywódcę organizacji Caretakers, a naszym zadaniem jest chronić Rauny – podobne do nosorożców istoty wytwarzające energię. W tym celu musimy opracowywać nowe technologie, prowadzić rozmowy dyplomatyczne oraz walczyć z kłusownikami. Tytuł niesie ze sobą proekologiczny przekaz i został stworzony w oparciu o doświadczenia prawdziwych strażników dzikiej przyrody. Ponadto 10% przychodu tytułu jest przeznaczone na ratowanie nosorożców.

Fabuła

Produkcja zabiera nas do wzorowanej na Afryce futurystycznej krainy Shadrans. Została ona oddzielona od reszty planety barierą, która ma na celu ochronę Raunów. Są to zwierzęta przypominające nosorożce, które wytwarzają energię zasilającą cały kraj. W celu ich ochrony powołano organizację Caretakers, a my stajemy na jej czele.

Gra rozpoczyna się w momencie, w którym nasza postać wszczyna śledztwo dotyczące śmiałych i tajemniczych napadów na Rauny. Od nas zależy ich dalszy los.

Mechanika

We Are The Caretakers jest turową grą RPG z elementami strategii, w której poza walką musimy również dbać o rozwój technologiczny naszej organizacji, a także o relacje z innymi ugrupowaniami politycznymi.

Tytuł pozwala nam zarządzać organizacją Caretakers. Na nasze barki często spadają decyzje polityczne lub czysto wizerunkowe, z którymi musimy sobie poradzić. Od nich zależą nie tylko zasoby, jakimi dysponujemy, ale również to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie.

Nieodzownym elementem gry jest również drzewko technologiczne, w którym możemy odblokowywać ulepszenia dla całej organizacji oraz dla naszych podwładnych.

W pojedynkę świata nie uratujemy, dlatego też podczas gry werbujemy innych strażników, którzy różnią się od siebie klasą oraz umiejętnościami. Możemy ich formować w maksymalnie dziewięć sześcioosobowych drużyn, a następnie przywoływać podczas misji.

Misje wybiera się z poziomu zarządzania organizacją. Dzielą się na 2 rodzaje – fabularne oraz poboczne. Twórcy zaimplementowali proceduralnie generowane mapy, co ma zapewnić świeżość rozgrywce przy ponownych przejściach. Stawiane przed nami zadania, poza obowiązkowymi celami do zrealizowania, oferują dodatkowe wyzwania, które przysporzą nam więcej zasobów.

Misje mogą być paragrafowe (rozmowa z możliwymi opcjami do wyboru) lub polegać na eksploracji. Dzięki pierwszemu rodzajowi zadań poznajemy lepiej świat, fabułę, a od naszych decyzji dialogowych zależą zdobyte surowce. Podczas misji z eksploracją mapy trafiamy na teren działań podzielony na niewielkie sektory. Naszym zadaniem jest zbadanie sytuacji, rozmowa z okoliczną ludnością oraz wykonanie celów misji. A w przypadku natrafienia na przeciwnika – walka.

Potyczki w We Are The Caretakers są turowe i przypominają te z klasycznych produkcji jRPG. Oznacza to, iż członkowie naszej drużyny są nieruchomi, mają jednak dostępną pulę różnych mocy bojowych. Te wykorzystujemy naprzemiennie z naszymi oponentami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do We Are The Caretakers

Wymagania wiekowe We Are The Caretakers

12+

Wymagania sprzętowe We Are The Caretakers

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz / AMD Phenom X4 9950 2.6 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
XSX