Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONE
Okładka Element: Space (PS4)

Element: Space

Taktyczna gra RPG osadzona w klimatach science fiction. Element: Space oferuje kilku unikatowych bohaterów, turowy system walki oraz wątek fabularny, który możemy kształtować swoimi wyborami. Za opracowanie tego tytułu odpowiada niezależne studio Sixth Vowel.

RPG | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne | indie

Okładka Element: Space (PS4)

data premiery gry:

14lut2019

PC

24mar2020

PS4 XONE

Element: Space jest taktyczną grą RPG, której akcja została osadzona w dość klasycznym uniwersum science fiction. Produkcja oferuje turowy system walki i nieliniowy wątek fabularny, kształtowany przez wybory graczy. Za stworzenie tego tytułu odpowiada niezależne studio Sixth Vowel i jest to jego debiutancki projekt. Wydawcą jest firma Blowfish Studios.

Fabuła

W Element: Space wcielamy się w kapitana Christophera Piethama, który zostaje wrobiony w dokonanie zamachu terrorystycznego. By oczyścić swoje imię, musimy odkryć niebezpieczny spisek. Stawką w tej rozgrywce jest los całej rasy - a być może nawet całego wszechświata.

Mechanika

W Element: Space akcję najczęściej obserwujemy z góry - z tzw. perspektywy izometrycznej. Zabawa polega na rozgrywaniu kolejnych misji, które wymagają od nas toczenia turowych starć; system walki został opracowany w taki sposób, by opanowanie podstaw było proste, ale osiągnięcie mistrzostwa wymagało sporego wysiłku.

W czasie gry musimy też podejmować decyzje, które kształtują dalszy ciąg opowieści oraz nasze relacje z pozostałymi członkami zespołu. W produkcji znajdziemy bowiem kilka unikatowych postaci - każda z nich korzysta z innego rodzaju umiejętności, a odpowiednie ich łączenie ma kluczowe znaczenie. Mamy też możliwość zbierania sprzętu (lub zdobywania go dzięki poprawianiu reputacji z różnymi frakcjami) oraz uczenia się kolejnych zdolności. Te ostatnie obejmując zarówno moce, z których możemy korzystać w walce, jak i pasywne wzmocnienia, które umożliwiają wyspecjalizowanie bohatera i wypracowanie własnego stylu gry.

Ważną rolę odgrywa też manewrowanie i zajmowanie odpowiedniej pozycji - możemy flankować przeciwników i kryć się za zasłonami. Często musimy też decydować, kiedy lepiej trzymać oponentów na dystans, a kiedy możemy pozwolić sobie na przejście do zwarcia i szybkie wyeliminowanie wszystkich wrogów.

Poza walką produkcja zespołu Sixth Vowel oferuje też eksplorację map w czasie rzeczywistym.

Tryby gry

W Element: Space możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj kampania fabularna, ale mamy do dyspozycji także Extinction Mode, którzy przygotowano dla graczy pragnących większego wyzwania.

Kwestie techniczne

Element: Space posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną. Modele postaci i środowiska cechują się niezłym poziomem szczegółowości, choć widać, że pod względem technologicznym tytuł nie stara się rywalizować z czołówką branży. Pozytywne wrażenie sprawia też styl artystyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Element: Space

16+

Wymagania sprzętowe Element: Space

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7600K 3.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / Radeon RX 580 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4170 3.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
XONE