Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Warsow (PC)

Warsow PC

Warsow to całkowicie darmowa, sieciowa strzelanina z gatunku FPS, za której stworzenie odpowiada grupa entuzjastów pod nazwą Warsow team. Gracze mają okazję zmierzyć się ze sobą emocjonujących pojedynkach rozgrywanych na futurystycznych planszach.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Warsow (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8czerwca2005

Warsow to zupełnie darmowa gra FPS przygotowana przez byłych graczy takich platform jak Quake 3 czy Quakeworld. Projekt dedykowany jest głównie rozgrywce sieciowej i łączy najlepsze cechy tego gatunku z kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami.

Gra została w całości zaprojektowana z myślą o esportowej, turniejowej rozgrywce i to właśnie do niej dostosowane są wszystkie elementy tego projektu. Warsow garściami czerpie z najpopularniejszych gier tego typu – skojarzenia z Quake 3: Arena oraz Quakeworld są tu jak najbardziej na miejscu. Otrzymujemy więc podstawowe tryby gry znane z tego rodzaju tytułów: Duel, Team Deathmatch, Free For All, Instagib oraz Capture the Flag.

Tym co wyróżnia Warsow od innych produkcji tego typu jest dość oryginalna i ciekawa fizyka gry. Twórcy zastosowali między innymi podwójny system skoków, przez co opanowanie sztuki poruszania się po mapie wymaga czasu, ale jest również interesujące i charakterystyczne dla Warsow. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu tego systemu możliwe jest wykonywanie skomplikowanych tricków, uciekanie przed ogniem przeciwnika czy wskakiwanie w miejsca, które z pozoru nie są dostępne.

Drugim ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w grze jest zróżnicowanie amunicji do wszystkich dostępnych broni. Każda giwera może być zaopatrzona w dwa rodzaje nabojów, z których jeden jest bardziej zaawansowany i zadaje o wiele więcej obrażeń niż ten podstawowy. Wymusza to na graczach odpowiednią kontrolę nie tylko rozmieszczonych na mapie zbroi czy apteczek, ale również kolekcjonowanie zapasów lepszej amunicji.

Ciekawie prezentuje się również szata graficzna Warsow. Do tworzenia gry wykorzystano bardzo zmodyfikowany silnik Quake 2, jednak tytuł ten na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina tej produkcji id Software. Większość map utrzymana jest jasnej pastelowej tonacji, a komiksowe uczucie potęguje fakt zastosowania cell-shadingu (ponadto wszystkie elementy w grze obrysowane są charakterystyczną czarną kreską).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 2-32  

Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 55 ocen czytelników.

Gry podobne do Warsow

Wymagania wiekowe Warsow

12+

Wymagania sprzętowe Warsow

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza), 400 MB HDD, Windows 95/95/Me

W co pograć za darmo - część 1
W co pograć za darmo - część 1

wiadomość7 marca 2010

Witamy w nowym cyklu na łamach naszego serwisu, w którym prezentowane będą najciekawsze darmowe gry. W premierowym odcinku na warsztat wzięliśmy klona Wormsów (Hedgewars), grę muzyczną (Frets on Fire), sieciowego FPS-a (Warsow), przygodówkę w starym stylu (Out of Order) oraz nieskomplikowaną strzelankę (Theseus: Return of the Hero).