Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Warsow (PC)
OkładkaWarsow (PC)

Warsow PC

Warsow to całkowicie darmowa, sieciowa strzelanina z gatunku FPS, za której stworzenie odpowiada grupa entuzjastów pod nazwą Warsow team. Gracze mają okazję zmierzyć się ze sobą emocjonujących pojedynkach rozgrywanych na futurystycznych planszach.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warsow Premiera PC

8czerwca2005

producent: Warsow team wydawca: Chasseur de Bots Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warsow

Doom 3

Quake III: Arena

Quake II

Warsow to zupełnie darmowa gra FPS przygotowana przez byłych graczy takich platform jak Quake 3 czy Quakeworld. Projekt dedykowany jest głównie rozgrywce sieciowej i łączy najlepsze cechy tego gatunku z kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami.

Gra została w całości zaprojektowana z myślą o esportowej, turniejowej rozgrywce i to właśnie do niej dostosowane są wszystkie elementy tego projektu. Warsow garściami czerpie z najpopularniejszych gier tego typu – skojarzenia z Quake 3: Arena oraz Quakeworld są tu jak najbardziej na miejscu. Otrzymujemy więc podstawowe tryby gry znane z tego rodzaju tytułów: Duel, Team Deathmatch, Free For All, Instagib oraz Capture the Flag.

Tym co wyróżnia Warsow od innych produkcji tego typu jest dość oryginalna i ciekawa fizyka gry. Twórcy zastosowali między innymi podwójny system skoków, przez co opanowanie sztuki poruszania się po mapie wymaga czasu, ale jest również interesujące i charakterystyczne dla Warsow. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu tego systemu możliwe jest wykonywanie skomplikowanych tricków, uciekanie przed ogniem przeciwnika czy wskakiwanie w miejsca, które z pozoru nie są dostępne.

Drugim ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w grze jest zróżnicowanie amunicji do wszystkich dostępnych broni. Każda giwera może być zaopatrzona w dwa rodzaje nabojów, z których jeden jest bardziej zaawansowany i zadaje o wiele więcej obrażeń niż ten podstawowy. Wymusza to na graczach odpowiednią kontrolę nie tylko rozmieszczonych na mapie zbroi czy apteczek, ale również kolekcjonowanie zapasów lepszej amunicji.

Ciekawie prezentuje się również szata graficzna Warsow. Do tworzenia gry wykorzystano bardzo zmodyfikowany silnik Quake 2, jednak tytuł ten na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina tej produkcji id Software. Większość map utrzymana jest jasnej pastelowej tonacji, a komiksowe uczucie potęguje fakt zastosowania cell-shadingu (ponadto wszystkie elementy w grze obrysowane są charakterystyczną czarną kreską).

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 2-32  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warsow: 12+

Warsow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows 95/95/Me