Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Vanishing Point (PS1)
OkładkaVanishing Point (PS1)

Vanishing Point PS1

Gra wyścigowa starająca się w miarę rzeczywiście oddawać realia zmagań za kierownicami sportowych samochodów. Produkcja zawiera kilkanaście licencjonowanych aut, a także kilka różnych trybów zabawy.

Wyścigi | samochodowe | elementy symulacyjne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vanishing Point Premiera PS1

5lutego2001

producent: Clockwork Games wydawca: Acclaim Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Vanishing Point

Gran Turismo

The Need for Speed

Gran Turismo 2

Przygotowana przez studio Clockwork Games gra wyścigowa, w której posiadacze konsoli mogą sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą kilkunastu dobrze odwzorowanych samochodów najpopularniejszych marek. Produkcja bliżej do symulacji niż do zręcznościowych tytułów rodem z salonów gier.

Mechanika

Vanishing Point pozwala zasiąść za kierownicą kilkunastu samochodów dobrze znanych z rzeczywistego świata. Wśród dostępnych modeli są m.in. Audi TT, BMW 325i, Ford Focus, Jaguar XKR, TVR Cerbera i Toyota Supra. Każdym z nich gracze mogą pokierować na trasach umieszczonych w różnych sceneriach, od górskich przełęczy, przez nabrzeża, po miejskie autostrady. Wyścigi nie odbywają się na zamkniętych torach, co oznacza, że na drogach obecne są też auta nieuczestniczące w rywalizacji.

Tryby gry

Vanishing Point oferuje kilka modułów zabawy. Obok tradycyjnych zmagań z czasem i turniejów, w których gracze mogą odblokować ukryte samochody, autorzy udostępnili też rzadko pojawiający się w tego typu produkcjach Stunt Driver Mode. W nim posiadacze PS1 muszą wykazać się konkretnymi umiejętnościami w ramach kolejnych testów. Wykorzystując konkretny, przydzielony do danego zadania pojazd, muszą wykonać karkołomne ewolucje, jak długi skok na określoną odległość lub zrobienie beczki w powietrzu, lub popisać się techniką jazdy. Na odblokowanie czeka również tryb pozwalający modyfikować dostępne samochody i zwiększać ich osiągi.

Kwestie techniczne

Produkcja Clockwork Games została wydana także na konsoli Dreamcast. Obie edycje różnią się przede wszystkim grafiką oraz innym zestawem pojazdów przydzielonych do zadań w trybie Stunt Driver Mode. W trakcie wyścigów w tle przygrywa starająca się motywować do rywalizacji muzyka techno.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Vanishing Point: 12+