Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Urban Trial Playground (Switch)

Urban Trial Playground Switch

Dedykowana konsoli Nintendo Switch nietypowa hybryda wyścigów i platformówek, która pozwala nam pokierować motocyklem terenowym. Gra kładzie nacisk nie tylko na szaleńczą prędkość, ale także wykonywanie różnorakich trików i manewrów.

Zręcznościowe | motocyklowe | multiplayer | na 2 osoby | polskie | podzielony/wspólny ekran

Nintendo Switch
Okładka Urban Trial Playground (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

5kwietnia2018

26kwietnia2018

pudełko PL

5kwietnia2018

Nintendo eShop

Przygotowane z myślą o Switch Urban Trial Playground to hybryda wyścigów i platformówki, w której gracze kontrolują terenowy motocykl. Tytuł stawia na tempo i wymaga zręcznych palców. Dużą rolę w zabawie odgrywa wykonywanie stylowych trików i manewrów. Gra posiada trójwymiarową oprawę, jednak oferowana w niej rozgrywka przypomina raczej tytuły 2D. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada warszawska firma Tate Multimedia.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na Switch Urban Trial Playground nie przypomina typowych gier wyścigowych. Zamiast swobodnie kierować i manewrować swoim motocyklem, poruszamy się po z góry ustalonej trasie, wpływając głównie na prędkość, a także triki (salta, beczki itp. itd.), które wykonuje nasz bohater i które można łączyć w różnorakie kombinacje. Czym bardziej fantazyjna nasza jazda, tym więcej punktów otrzymujemy. Rozgrywka może budzić skojarzenia z grami platformowymi. Tytuł oferuje kilkadziesiąt odmiennych plansz i kilka motocykli, które możemy dostosować do swojego stylu gry poprzez wymienianie części (silnika, hamulców i innych). Dzięki sieciowym tabelom gracze mają też możliwość porównywania swoich wyników z osiągami innych.

Tryby gry

W Urban Trial Playground możemy grać samotnie, albo w towarzystwie innego gracza (lokalnie, na podzielonym ekranie, tylko w przypadku wybranych trybów). Omawiany tytuł oferuje kilka rodzajów wyścigów, takich jak Freestyle (daje możliwość ścigania się i bawienia bez dodatkowych zasad i ograniczeń), Time Trial (nacisk jest położony na wykręcany przez nas czas. Możemy grać samotnie lub w towarzystwie), Ghost Mode (umożliwia ściganie się z samym sobą i poprawianie własnych rekordów) oraz Tag (rywalizujemy w nim bezpośrednio ze swoim kolegą).

Kwestie techniczne

Urban Trial Playground w wersji na Switch działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Oprawa graficzna została wykonana w trzech wymiarach i prezentuje przyzwoity poziom. Osadzone w skąpanej słońcem Kalifornii plansze są pełne szczegółów. Ładnie wyglądają także modele motocyklistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 114,90 PLN

Gry podobne do Urban Trial Playground

Klasyfikacja PEGI Urban Trial Playground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.