Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Urban Trial Playground (PC)

Urban Trial Playground

Stworzona przez polskie studio Tate Multimedia hybryda wyścigów i platformówek, w której kierujemy motocyklem terenowym. Urban Trial Playground kładzie nacisk na pokonywanie przeszkód terenowych i wykonywanie różnorakich trików.

Zręcznościowe | motocyklowe | multiplayer | na 2 osoby | polskie | indie | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Urban Trial Playground (PC)

data premiery gry:

5kwi2018

Switch

5kwi2019

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Urban Trial Playground to hybryda wyścigów i platformówki, w której gracze kontrolują terenowy motocykl. Tytuł stawia na tempo i wymaga zręcznych palców. Dużą rolę w zabawie odgrywa wykonywanie stylowych trików i manewrów. Gra posiada trójwymiarową oprawę, jednak oferowana w niej rozgrywka toczy się w jednej płaszczyźnie (2,5D). Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada warszawska firma Tate Multimedia.

Mechanika

Rozgrywka w Urban Trial Playground nie przypomina typowych gier wyścigowych. Zamiast swobodnie kierować i manewrować swoim motocyklem, poruszamy się po z góry ustalonym torze jazdy, kontrolując prędkość i pozycję pojazdu. Musimy przy tym pokonywać przeszkody terenowe w taki sposób, by motocyklista nie spadł z siodła, a jednocześnie wykonywać triki (salta, beczki itp.), które można łączyć w efektowne kombinacje. Czym bardziej fantazyjna nasza jazda, tym więcej punktów otrzymujemy. Tytuł oferuje kilkadziesiąt odmiennych plansz i kilka motocykli, które możemy dostosować do swojego stylu gry poprzez wymienianie części (silnika, hamulców i innych). Szeroko zakrojonej personalizacji podlega też motocyklist(k)a. Dzięki sieciowym rankingom mamy z kolei możliwość porównywania swoich wyników z osiągnięciami innych graczy.

Tryby gry

W Urban Trial Playground możemy grać samotnie albo w towarzystwie innego gracza – lokalnie, na podzielonym ekranie (tylko w przypadku wybranych trybów). Omawiany tytuł oferuje kilka rodzajów wyścigów, takich jak Freestyle (daje możliwość ścigania się i bawienia bez dodatkowych zasad i ograniczeń), Time Trial (nacisk jest położony na wykręcany przez nas czas. Możemy grać samotnie lub w towarzystwie), Ghost Mode (umożliwia ściganie się z samym sobą i poprawianie własnych rekordów) oraz Tag (rywalizujemy w nim bezpośrednio ze swoim kolegą).

Kwestie techniczne

Urban Trial Playground działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawa graficzna została wykonana w trzech wymiarach i prezentuje przyzwoity poziom. Osadzone w skąpanej słońcem Kalifornii plansze są pełne szczegółów. Ładnie wyglądają także modele motocyklistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 25,49 PLN

Gry podobne do Urban Trial Playground

Klasyfikacja PEGI Urban Trial Playground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Urban Trial Playground

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 7570 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
Switch
PC