Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Urban Trial Playground (PC)
OkładkaUrban Trial Playground (PC)

Urban Trial Playground

Stworzona przez polskie studio Tate Multimedia hybryda wyścigów i platformówek, w której kierujemy motocyklem terenowym. Urban Trial Playground kładzie nacisk na pokonywanie przeszkód terenowych i wykonywanie różnorakich trików.

Zręcznościowe | motocyklowe | na 2 osoby | polskie | indie | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Urban Trial Playground Premiera

5kwi2018

Switch

5kwi2019

PC

producent: Teyon wydawca: Tate Multimedia Strona oficjalna

Gry podobne do Urban Trial Playground

Trials Rising

Urban Trial Freestyle

Joe Danger 2: The Movie

Urban Trial Playground to hybryda wyścigów i platformówki, w której gracze kontrolują terenowy motocykl. Tytuł stawia na tempo i wymaga zręcznych palców. Dużą rolę w zabawie odgrywa wykonywanie stylowych trików i manewrów. Gra posiada trójwymiarową oprawę, jednak oferowana w niej rozgrywka toczy się w jednej płaszczyźnie (2,5D). Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada warszawska firma Tate Multimedia.

Mechanika

Rozgrywka w Urban Trial Playground nie przypomina typowych gier wyścigowych. Zamiast swobodnie kierować i manewrować swoim motocyklem, poruszamy się po z góry ustalonym torze jazdy, kontrolując prędkość i pozycję pojazdu. Musimy przy tym pokonywać przeszkody terenowe w taki sposób, by motocyklista nie spadł z siodła, a jednocześnie wykonywać triki (salta, beczki itp.), które można łączyć w efektowne kombinacje. Czym bardziej fantazyjna nasza jazda, tym więcej punktów otrzymujemy. Tytuł oferuje kilkadziesiąt odmiennych plansz i kilka motocykli, które możemy dostosować do swojego stylu gry poprzez wymienianie części (silnika, hamulców i innych). Szeroko zakrojonej personalizacji podlega też motocyklist(k)a. Dzięki sieciowym rankingom mamy z kolei możliwość porównywania swoich wyników z osiągnięciami innych graczy.

Tryby gry

W Urban Trial Playground możemy grać samotnie albo w towarzystwie innego gracza – lokalnie, na podzielonym ekranie (tylko w przypadku wybranych trybów). Omawiany tytuł oferuje kilka rodzajów wyścigów, takich jak Freestyle (daje możliwość ścigania się i bawienia bez dodatkowych zasad i ograniczeń), Time Trial (nacisk jest położony na wykręcany przez nas czas. Możemy grać samotnie lub w towarzystwie), Ghost Mode (umożliwia ściganie się z samym sobą i poprawianie własnych rekordów) oraz Tag (rywalizujemy w nim bezpośrednio ze swoim kolegą).

Kwestie techniczne

Urban Trial Playground działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawa graficzna została wykonana w trzech wymiarach i prezentuje przyzwoity poziom. Osadzone w skąpanej słońcem Kalifornii plansze są pełne szczegółów. Ładnie wyglądają także modele motocyklistów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Urban Trial Playground cena w dniu premiery: 25,49 PLN

Klasyfikacja PEGI Urban Trial Playground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Urban Trial Playground Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 7570 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
Switch
PC