Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima VII part two: Serpent Isle (PC)

Ultima VII part two: Serpent Isle PC

Po odkryciu prawdziwego celu działalności organizacji The Fellowship, jej przywódca ucieka na nieznany dotychczas kontynent Britanni, mając zamiar ponownie sprowadzić Guardiana.

RPG | klasyczne RPG | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Ultima VII part two: Serpent Isle (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1993

Serpent Isle to druga część Ultima VII oparta o ten sam rewelacyjny engine graficzny, z doskonałej serii cRPG Richarda Garriota. Fabuła przenosi nas 18 miesięcy w przyszłość po wydarzeniach rozgrywających się w The Black Gate. Batlin, przywódca organizacji The Fellowship zniknął w dziwnych okolicznościach, a jedynym tropem jest mapa tajemniczego kontynentu Serpent Isle.

Lord British wysyła nas na nowo odkrytą ziemię, gdzie znowu musimy pokrzyżować plany Guardiana, nie rezygnującego ze zniszczenia Britanni. Aby to uczynić trzeba będzie przywrócić zaburzoną równowagę świata, wędrując przez trzy miasta, aż do skutych lodem krain północy. W czasie wędrówki poznajemy filozofię starożytnej cywilizacji dawno temu zamieszkującej wyspę, która oddawała cześć olbrzymim wężom symbolizującym wartości: Porządek, Chaos i Równowaga.

Serpent Isle jest trudniejsza i bardziej rozbudowana od poprzedniczki, niejednokrotnie zmuszając do nas do wiązania ze sobą różnorodnych faktów. Oprócz zadań wątku głównego otrzymujemy wiele misji pobocznych.

  • Oryginalny wątek fabularny rozpoczynający się tam gdzie zakończyła się historia The Balck Gate i Forge of Virtue.
  • Nowo odkryty kontynent Britanni, z własną historią, religią i obyczajami.
  • Fotorealistyczne wizerunki postaci, poprawiona funkcjonalność plecaka, nowe czary, wzbogacone efekty dźwiękowe i podkład głosu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ultima VII part two: Serpent Isle

16+

Wymagania sprzętowe Ultima VII part two: Serpent Isle

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC AT
  • 4MB RAM
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Twórca serii Ultima pracuje nad nowymi grami

wiadomość15 marca 2011

Richard Garriott stworzył przed laty kultową, aczkolwiek nieco zapomnianą serię Ultima. W ostatnim czasie producent wyraźnie zwolnił tempo, ale nie zrezygnował z pracy w branży. Studio Portalarium założone przez Garriotta pracuje nad dwoma grami społecznościowymi. Ciekawe jest to, że w jednej z nich pojawi się słynne alterego twórcy, czyli Lord British.

Ruszyła otwarta beta Lord of Ultima
Ruszyła otwarta beta Lord of Ultima

wiadomość20 marca 2010

W styczniu pisaliśmy, że seria Ultima powróci w wydaniu przeglądarkowymi. Wtedy dostępna była jedynie zamknięta beta, natomiast teraz można już wziąć udział w otwartych testach.

Seria Ultima powraca
Seria Ultima powraca

wiadomość27 stycznia 2010

Od dnia, kiedy Ultima IX: Ascension zagościła na półkach sklepowych minęło już ponad dziesięć lat. Teraz uniwersum stworzone przez Richarda Garriota powraca w nowej produkcji Electronic Arts. Obawiam się jednak, że dla większości z was nie będzie to powód do radości, bowiem najnowsza Ultima to przeglądarkowa gra strategiczna.