Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XSXXONESwitch
Okładka Turbo Overkill (PC)
OkładkaTurbo Overkill (PC)

Turbo Overkill

Debiutancka produkcja studia Trigger Happy Interactive. W Turbo Overkill wcielamy się w Johnny'ego Turbo, cyborga powracającego do swojego rodzinnego miasta Paradise. Jego zadaniem jest wyeliminowanie sztucznej inteligencji kontrolującej miasto.

Akcji | FPP | cyberpunk | science fiction | FPS | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Turbo Overkill Premiera

Gry podobne do Turbo Overkill

Doom Eternal

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 2

Turbo Overkill to pierwszoosobowa strzelanka będąca debiutanckim projektem studia Trigger Happy Interactive. W grze wcielamy się w cyborga żyjącego w inspirowanej gatunkiem cyberpunku dystopii, mającego za cel zniszczyć sztuczną inteligencję kontroloującą jego rodzinne miasto.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w dystopijnej, cyberpunkowej przyszłości. Głównym bohaterem jest Johnny Turbo, cyborg i najemnik powracający do swojego rodzinnego miasta Paradise. Na miejscu okazuje się, że całe miasto kontroluje sztuczna inteligencja o nazwie Syn, która opętała mieszkańców i rozpoczęła rządy terroru używając armii cybernetycznych żołnierzy. Desperacko potrzebujący pieniędzy Johnny przyjmuje z pozoru niemożliwe zlecenie zniszczenia SI, stawiając czoła jej sługusom oraz konkurencyjnym łowcom nagród.

Mechanika

Turbo Overkill jest strzelanką pierwszoosobową inspirowaną takimi seriami jak Doom i Quake. Gracz ma za zadanie przedzierać się przez hordy wrogów używając różnorodnych broni i specjalnych umiejętności. Gra stawia duży nacisk na mobilność. Johnny potrafi przyciągać się do powierzchni za pomocą kotwiczki, biegać z ogromną prędkością, skakać po ścianach i zabijać przeciwników ślizgiem dzięki pile łańcuchowej przymocowanej do jego nogi. Za zabijanie przeciwników gracz otrzymuje pieniądze, wykorzystywane do ulepszania postaci i broni.

Tytuł oferuje rozbudowany arsenał broni o unikalnych właściwościach. Gracz ma okazję korzystać z dwóch rewolwerów z samonaprowadzającymi kulami, strzelby z podczepionym granatnikiem, karabinu snajperskiego teleportującego bohatera w miejsce gdzie stał przeciwnik rozsadzając go od środka, i wiele więcej. Możemy także korzystać z broni specjalnej, którą montujemy w naszym ciele, na przykład rakietnicy wbudowanej w rękę Johnny’ego. Nowe ulepszenia możemy kupować albo zabierać pokonanym bossom.

Tryby gry

Turbo Overkill oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, zawierającą ponad dwadzieścia poziomów, sekrety do znalezienia i dodatkowe wyzwania do ukończenia.

Kwestie techniczne

Gra może pochwalić się imponującą oprawą audiowizualną. Podobać może się płynność rozgrywki oraz efekty świetlne i stylistyka gry, nadające klimat futurystycznej dystopii.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Turbo Overkill: 18+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX