Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360Switch
Okładka Triggerheart Exelica (X360)
OkładkaTriggerheart Exelica (X360)

Triggerheart Exelica

Triggerheart Exelica to strzelanina typu arcade. Lądujemy na ruchomej planszy, a na ekranie pojawiają się nieskończone zastępy wrogów, których musimy eksterminować.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | top-down | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Triggerheart Exelica Premiera

27lut2008

X360

14gru2023

Switch

Gry podobne do Triggerheart Exelica

Time Pilot

Galaga

PowerUp Forever

Triggerheart Exelica to typowa scrollowana strzelanka, która wymaga od nas niezłego refleksu. Tytuł przypomina oldskullowe arkadówki z automatów i jest dostępny do pobrania za pośrednictwem usługi Xbox Liva Arcade.

Akcja przenosi nas do fikcyjnej przyszłości. Wcielamy się w dwójkę głównych bohaterek. Pierwsza z nich to Exelica – chodząca, człekokształtna i zabójczo skuteczna pani cyborg, która specjalizuje się w atakach obszarowych. Druga protagonistka to Crueltear, mająca w swoim repertuarze broń strzelającą pojedynczą wiązką śmiertelnych pocisków. Oboje postanawiają połączyć siły w walce ze złym Ver’mithem.

Gra składa się w sumie z pięciu poziomów, które możemy przechodzić w trzech różnych trybach trudności. Każdy z nich oferuje ten sam typ rozgrywki, który sprowadza się do strzelania we wszystko co stanowi zagrożenie. Trzeba pamiętać, że ekran przez cały czas przesuwa się w jedną stronę, co wymusza na nas podejmowanie szybkich decyzji. Zabawa w Triggerheart Exelica uproszczona została do trzech przycisków. Pierwszy odpowiada za zwykły strzał, a drugi pozwala nam użyć bomby. Natomiast trzeci z nich to tak zwany Anchor Shot. Gdy wycelujemy go we wrogi obiekt sprawimy, że SI straci nad nim kontrolę. Tak przechwycony pojazd możemy potem wykorzystać jako tarczę lub w ostateczności cisnąć nim w skupisko przeciwnika, powodując znaczne szkody. Niektórzy wrogowie pozostawiają po sobie różnorodne bonusy, które opłaca się zbierać. Nie będzie żadnym zaskoczeniem fakt, że na końcu każdego etapu czeka starcie z wymagający boss.

Nowe wydanie Triggerheart Exelica jest wzbogacone o dodatkową ścieżkę dźwiękową oraz odświeżoną szatę graficzną. Otoczenie i modele postaci zostały zbudowane z kolorowych części. Warto dodać, że zabawa często bywa tak dynamiczna, że na ekranie widnieje jednocześnie ogromna ilość ruchomych elementów.

Ostatnia modyfikacja 11 marca 2008

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Triggerheart Exelica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
Switch