Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Trash (PC)

Trash PC

Trash to program kwalifikujący się do gatunku trójwymiarowych strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja gry rozgrywa się w post-apokaliptycznej przyszłości, wzorowanej na filmach takich jak Mad Max i świecie znanym z serii Fallout.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Trash (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września2005

26kwietnia2006

pudełko PL

Trash to program kwalifikujący się do gatunku trójwymiarowych strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja gry rozgrywa się w post-apokaliptycznej przyszłości, wzorowanej na filmach takich jak Mad Max i świecie znanym z serii Fallout.

Po atomowym kryzysie na naszej planecie, pomiędzy ludźmi a mutantami toczy się zażarta walka o najważniejszy surowiec – śmieci (Trash). Każda z nacji charakteryzuje się odmiennymi jednostkami (razem jest ich ponad 30), budynkami i sposobami pozyskiwania energii. Ludzie muszą zadowolić się pozostałościami paliw na stacjach benzynowych by zasilać nimi tradycyjne samochody przerobione na machiny wojenne. Z kolei mutanci zarażają ludzi by pozyskać kolejnych wojowników. Niektóre mutacje pozwalają im na używanie specjalnych umiejętności, jak telepatia, telekineza itp.

Zadania jakie musimy wykonywać podczas kolejnych misji polegają m.in. na: eliminacji wrogich jednostek na mapie, przejmowaniu kontroli nad określonym terenem, dotarciu do wyznaczonego miejsca, oraz ciągłej walce o gaz ziemny i śmieci. Co ważne, tereny jakie przychodzi nam zwiedzać są losowo generowane przez program. Biorące udział w starciach jednostki, zdobywają zaś doświadczenie, podnosząc tym samym indywidualne umiejętności bojowe.

Grafika gry nie stanowi jej silnego punktu. Mimo to, engine może poszczycić się m.in.: ciekawie wyglądającymi wybuchami, dynamicznym oświetleniem i wydajnym środowiskiem 3D.

Priorytetowym przeznaczeniem programu jest rozgrywka wieloosobowa. Tryb dla pojedynczego gracza, stanowi jedynie dopełnienie produktu (swoisty tutorial). W grze może uczestniczyć naraz do 24 graczy (co umożliwia starcia od 1vs1, do wielkich bitw 12vs12). Multiplayer został stworzony w oparciu o architekturę klient-serwer, co zmniejszyło do minimum efekt lagów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 24  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 197 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Trash

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trash

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 2 GHz, 256 MB RAM, 32 MB akcelerator 3D