Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONESwitchPS4
Okładka Trash Sailors (PC)
OkładkaTrash Sailors (PC)

Trash Sailors

Polska gra action-adventure z elementami survivalu i roguelike’a, w której wcielamy się w żeglarzy przemierzających zatopiony świat w poszukiwaniu skrawka suchego lądu. W Trash Sailors można grać w pojedynkę, jednak tytuł stworzono z myślą o 4-osobowej kooperacji.

Zręcznościowe | roguelike | survival | na 2 osoby | polskie | indie | kooperacja | crafting | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Trash Sailors Premiera

16gru2021

PC

6paź2022

PS4 Switch

8lis2022

XONE

Gry podobne do Trash Sailors

Ship of Fools

Don't Starve

Sacrifice

Trash Sailors jest przygodową grą akcji, wzbogaconą o elementy survivalu i roguelike'a. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio fluckyMachine, mające w swoim portfolio platformówkę pod tytułem Escape Doodland, a jej wydaniem zajęła się firma QubicGames.

Fabuła

Akcja gry Trash Sailors toczy się w postapokaliptycznym świecie, który w wyniku potężnego tsunami w dużej mierze znalazł się pod wodą. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad duetem tytułowych żeglarzy starających się znaleźć dla siebie skrawek suchego lądu.

Mechanika

Zabawę w grze Trash Sailors rozpoczynamy od wyboru jednej z czterech postaci. Jest to o tyle ważne, że zróżnicowano je pod kątem specjalizacji; podczas gdy Draska jest najbardziej doświadczonym żeglarzem, „dobry we wszystkim po trochu” Francis to swoista złota rączka, Herman jest powolny, lecz przy tym wytrzymały, z kolei szybka, aczkolwiek słaba Mary stanowi jego całkowite przeciwieństwo. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak przejść do właściwej rozgrywki.

Akcję ukazano tu z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Płynąc przez pięć różnorodnych lokacji generowanych proceduralnie, musimy omijać przeszkody, zbierać przedmioty unoszące się na wodzie i przerabiać je na przydatne surowce, a także stawiać czoła licznym przeciwnikom. Wśród tych ostatnich znajdziemy nie tylko dzikie zwierzęta, jak aligatory, agresywne pingwiny, olbrzymie ośmiornice czy choćby krwiożercze rekiny, lecz również przedstawicieli wrogo nastawionych plemion. Eliminujemy ich, korzystając z broni zainstalowanej na pokładzie naszej tratwy bądź walcząc wręcz. Poza tym zagrożenie stanowi pogoda – żeglowanie w egipskich ciemnościach, we mgle ograniczającej widoczność lub podczas burzy z piorunami, może stanowić nie lada wyzwanie. Wszystko to w połączeniu z dynamiką rozgrywki sprawia, iż klucz do sukcesu stanowi współpraca z naszym towarzyszem.

Zasoby pozyskiwane z tytułowych śmieci służą nam do naprawy uszkodzeń i ulepszania tratwy. Oprócz tego podczas rozgrywki zdobywamy rozmaite kostiumy dla naszych podopiecznych.

Tryby gry

Pomimo że w Trash Sailors można grać w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w trybie multiplayer umożliwiającym współpracę dwójki graczy na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Trash Sailors została utrzymana w kreskówkowej, choć nieco ponurej stylistyce. Zabawa toczy się przy akompaniamencie wpadającego w ucho soundtracku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Trash Sailors cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Trash Sailors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Trash Sailors Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch