Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka Track & Field (X360)

Track & Field X360

Gra o tematyce sportowej, w której możemy wybierać pomiędzy sześcioma dyscyplinami lekkoatletycznymi. Sterowanie polega na uderzaniu w odpowiednie przyciski joypada.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Track & Field (X360)

producent: Digital Eclipse

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

8sierpnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Track & Field jest reedycją gry, która po raz pierwszy zadebiutowała w 1983 roku, ukazując się między innymi na NES-a czy Commodore 64. Kolejne odsłony tej serii trafiały między innymi na Gameboya, Nintendo 64, czy pierwszą generację konsoli PlayStation. Opisywany produkt jest w pełni zgodni z pierwszą częścią, oferując więc archaiczną grafikę i prymitywne dość sterowanie. Track & Field sprzedawany jest w ramach sieciowej usługi Xbox Live Arcade. Gra powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Xbox 360, a za przygotowanie konwersji odpowiedzialne jest studio Digital Eclipse. Firma ta jest też odpowiedzialna za wydanie na sprzęt firmy Microsoft takich gier jak Paperboy, czy Gyruss.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Uczestniczymy więc w jednej z sześciu dyscyplin lekkoatletycznych, między innymi biegu na 100 metrów, rzucie młotem, czy skoku w dal. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, gra wyróżnia się bardzo prostym sterowaniem. Wszystkie ruchy wykonuje się poprzez rytmiczne uderzanie w wybranie przyciski joypada. Powoduje to przemieszczanie się widocznej na ekranie postaci zawodnika. W zmaganiach można brać udział w pojedynkę, lecz ciekawiej prezentuje się oczywiście zabawa z trzema innymi graczami. Multiplayer może być rozgrywany w Sieci lub przy jednej konsoli. W tym drugim przypadku zabawa toczy się na wspólnym ekranie.

Wersja na Xboxa 360 wprowadza dwa nowe, ale dość standardowe elementy. Swoimi osiągnieciami możemy chwalić się przed innymi graczami, wysyłając swoje wyniki punktowe do ogólnoświatowego rankingu. Ponadto można zdobyć kilka achievementów. Część z nich nie wymaga specjalnego wysiłku. Niektóre z osiągnięć są jednak trudne do zaliczenia. Jak już zostało powiedziane, grafika praktycznie pozostała w niezmienionej postaci w stosunku do pierwowzoru. Grę dopasowano jedynie do wyświetlania zmagań w wyższych rozdzielczościach. Poprawiono natomiast niektóre dźwięki, szczególnie te, które towarzyszą wykonywanym na ekranie akcjom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Track & Field

Klasyfikacja PEGI Track & Field

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Track & Field

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Gra Track & Field trafi do posiadaczy konsoli Xbox 360?
Gra Track & Field trafi do posiadaczy konsoli Xbox 360?

wiadomość14 czerwca 2007

W sieci pojawiły się pierwsze pogłoski na temat kolejnej klasycznej pozycji, mającej poszerzyć usługę Xbox Live Arkade. Nieoficjalnie mówi się, że gra sportowa o nazwie Track & Field trafi do posiadaczy „trzystasześćdziesiątki” w przyszłym tygodniu i będzie odstępna za 400 punktów.

Klasyczny Track and Field za pośrednictwem Xboxa 360?
Klasyczny Track and Field za pośrednictwem Xboxa 360?

wiadomość21 grudnia 2005

Być może już wkrótce wszyscy posiadacze Xboxa 360, będą mieli okazję przypomnieć sobie lub poznać na nowo klasyczną produkcję od Konami, zatytułowaną Track and Field. Azjatycki koncern, rozważa bowiem włączenie tego tytułu do oferty Xbox Live Arcade.