Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Toy Shop (NDS)
OkładkaToy Shop (NDS)

Toy Shop NDS

Połączenie prostej strategii ekonomicznej oraz gry przygodowej. Zajmujemy się prowadzeniem sklepu z zabawkami, zaspokajając zmieniające się potrzeby klientów.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toy Shop Premiera NDS

29kwietnia2008

producent: Seed Studios wydawca: Lexicon Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Toy Shop jest połączeniem niezbyt skomplikowanej strategii ekonomicznej oraz przygodówki. W trakcie zabawy poznajemy historię pewnego rodzeństwa, któremu to po dziadku udało się odziedziczyć majątek w postaci sklepu z zabawkami. Naszym zadaniem staje się zapewnienie dalszego rozwoju tego biznesu.

Zabawa rozgrywana jest na trzech różnych płaszczyznach. Pierwsza płaszczyzna dotyczy bezpośredniego rozwoju wspomnianego wyżej sklepu. Zajmujemy się tu przede wszystkim dostarczeniem wystarczającej ilości zabawek. Musimy je następnie w odpowiednich miejscach poustawiać, a także zachęcić klientów do zainteresowania się oferowanymi towarami. W tym celu nie tylko dbamy o odpowiednią reklamę, ale także ustalamy ceny poszczególnych produktów. Producent przewidział także opcję dekorowania wystroju sklepu. Może to mieć związek z popularnymi świętami, takimi jak Boże Narodzenie, czy Halloween. Oznacza to też konieczność dopasowania oferty do zmieniających się upodobań klientów.

Druga warstwa jest zdecydowanie najciekawsza. Zajmujemy się tu bowiem projektowaniem własnych zabawek. Zanim jednak do tego dojdzie, należy przeprowadzić szczegółowe badania, mające na celu ustalenie aktualnych potrzeb odwiedzających sklep osób. Producent zawarł w grze pokaźne drzewko technologiczne. W miarę rozwoju zabawy pozwalamy sobie więc na coraz to śmielsze i zarazem nowocześniejsze konstrukcje zabawek. Ponadto szczególnie cenne patenty można odblokować wykonując zlecane przez grę czynności.

Ostatnia płaszczyzna rozgrywki w największym stopniu przypomina przygodówki. Zajmujemy się tu eksploracją świata gry, wchodząc w interakcje z napotykanymi mieszkańcami fikcyjnej krainy. Możemy także zdecydować się na wykonywanie pobocznych i przeważnie dobrze nagradzanych zadań. Oprawa wizualna Toy Shop utrzymana została w mangowym stylu. Górny ekranik handhelda służy do wyświetlania istotnych informacji (między innymi kwestii dialogowych, aktualnych zasobów pieniężnych oraz godziny). Na dolnym toczy się natomiast właściwa rozgrywka. Całość obserwujemy w trzech wymiarach, do woli obracając kamerą.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Toy Shop

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.