Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico (PC)

Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico

Total Overdose to rozbudowana gra akcji/TPP, nawiązująca klimatem oraz wykonaniem do serii Grand Theft Auto (główny bohater to twardziel z mroczną przeszłością) oraz pierwszej części przeboju filmowego „Desperado” (fabuła skupiona wokół społeczności latynoamerykańskiej).

Akcji | TPP | strzelanki

Okładka Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico (PC)

data premiery gry:

16wrz2005

PC PS2 XBOX

Total Overdose to rozbudowana gra akcji/TPP, nawiązująca klimatem oraz wykonaniem do serii Grand Theft Auto (główny bohater to twardziel z mroczną przeszłością) oraz pierwszej części przeboju filmowego „Desperado” (fabuła skupiona wokół społeczności latynoamerykańskiej).

Gracze wcielają się w postać niejakiego Ramiro Cruza, który niedawno opuścił mury więzienia. Tuż po odzyskaniu wolności amerykański wydział antynarkotykowy (DEA) wcielił go jednak w swoje szeregi i rozkazał zastąpić brata bliźniaka Tommy'ego, który jako tajny agent pracował w szeregach narkotykowego kartelu kierowanego przez Papa Muerte oraz zbierał dowody na przyskrzynienie tego bossa. Niestety, Tommy uległ poważnemu wypadkowi i tylko Ramiro może go zastąpić. W to wszystko wplątany jest jeszcze wątek śmierci ojca wyżej wymienionych braci, czyli Ernesto Cruza, jaki zginął w 1989 roku w południowoamerykańskiej dżungli zanim samolot DEA zdążył go zabrać w bezpieczne miejsce.

Wśród lokacji, jakie odwiedza grający wypada wymienić meksykańskie osiedla, sprytnie zamaskowane kryjówki w tropikalnej dżungli, czy kalifornijskie wybrzeże. Podczas rozgrywki osoby siedzące przed komputerem wykonują misje typowe dla „gangsterskich” gier akcji, tj. kradną i rozbijają kolejne samochody, uczestniczą w licznych, efektownych (stylizowanych w pewnym stopniu na Max Payne'a) strzelaninach, wykonują kaskaderskie skoki na motocyklach, biją się na ulicach, czy umawiają z gorącymi dziewczynami. Pomyślnie ukończenie każdego z przygotowanych przez twórców zadań doprowadzi gracza na końcu przygody do zabójców ojca Ramiro, a także pomoże rozwiązać problem narkotykowego bossa Papa Muerte. Oprawa audio-wizualna niemal od razu przywodzi na myśl GTA: San Andreas (żywe, „letnie” kolory, dobrze wykonane modele postaci, otoczenie, pojazdy, płynna animacja, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, itd.).

Za developing programu odpowiada studio developerskie Deadline Games. Oprócz komputerów klasy PC, całość dostępna jest również dla posiadaczy konsol stacjonarnych: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Ze względu na obecność brutalnych i „krwawych” scen czy treści, Total Overdose przeznaczone jest dla graczy, którzy ukończyli osiemnasty rok życia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 3 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 2866 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico

Klasyfikacja PEGI Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1.7 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico - recenzja gry
Total Overdose: A Gunslinger's Tale in Mexico - recenzja gry

Recenzja 14 października 2005, 11:59

Opisywana gra pod tym względem zdaje się przypominać Maxa Payne’a czy Enter The Matrix. Od wspomnianych pozycji jest jednak bardziej rozbudowana. Przywołane przed chwilą produkcje oferowały przede wszystkim ciekawe walki rozgrywane w zwolnionym tempie. Problem w tym, iż pojedynki te przebiegały w bardzo zbliżony do siebie sposób, bądź też musieliśmy jedynie wciskać określone klawisze, tak aby móc przyjrzeć się wcześniej zaprogramowanym typom zachowań. Total Overdose” prezentuje pod tym względem nieporównywalnie wyższy stopień skomplikowania. Na samych rzutach zabawa się nie kończy. Najczęściej służą one jedynie do odpalania bardziej skomplikowanych kombinacji ruchów.

PC
PS2
XBOX