Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Total Eclipse Turbo (PS1)
OkładkaTotal Eclipse Turbo (PS1)

Total Eclipse Turbo PS1

Rail shooter będący jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 1. W Total Eclipse Turbo zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca i walczymy ze złowrogą rasą Drak-Sai, zamierzającą doprowadzić do przedwczesnej supernowej Słońca.

Akcji | TPP | science fiction | rail shooter | statki kosmiczne | kosmici

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Total Eclipse Turbo Premiera PS1

29sierpnia1995

producent: Crystal Dynamics wydawca: Crystal Dynamics

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Total Eclipse Turbo

Colony Wars

Armored Core

Blast Radius

Total Eclipse Turbo jest strzelaniną na szynach, opracowaną przez studio Crystal Dynamics. Produkcja pojawiła się na konsoli PS1, dla której była jednym z tytułów przygotowanych na jej amerykańską premierę (zadebiutowała wraz z takimi grami, jak Rayman czy Ridge Racer).

Fabuła

Akcja Total Eclipse Turbo toczy się w 2099 roku, kiedy to Układ Słoneczny znalazł się na celowniku wrogo nastawionych Drak-Sai – obcej cywilizacji, która planuje rozpocząć przedwczesną supernową naszej gwiazdy. W trakcie zabawy wcielamy się w pilota futurystycznego myśliwca zwanego FireWing, a naszym zadaniem jest pokrzyżowanie planów najeźdźcom.

Mechanika

W Total Eclipse Turbo na konsoli PS1 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Na ukończenie czeka dwadzieścia misji rozgrywających się zarówno nad powierzchnią czterech planet, jak i w ich podziemnych tunelach. W trakcie zmagań zasiadamy za sterami wyżej wspomnianego statku, którym możemy manewrować w pionie i w poziomie, namierzając oponentów oraz unikając przeszkód terenowych i niezliczonych pułapek (nie mamy wpływu na jego kierunek lotu).

Nieprzyjaciół eliminujemy przy użyciu działka oraz wyrzutni bomb. Ponadto na planszach porozmieszczano power-upy, które nie tylko regenerują tarcze myśliwca i uzupełniają zapas ładunków wybuchowych, lecz także zwiększają nasze możliwości bojowe. To właśnie dzięki nim możemy wymienić działko na inne (zróżnicowano je pod względem szybkostrzelności, rozrzutu i wielkości zadawanych obrażeń) oraz zwiększyć poziom karabinu zainstalowanego na pokładzie, co wydatnie zwiększa jego siłę ognia.

Kwestie techniczne

Total Eclipse Turbo posiada trójwymiarową grafikę. W porównaniu z wersją na konsolę 3DO, edycja, która trafiła na platformę PS1, może się pochwalić przede wszystkim większą liczbą klatek na sekundę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Total Eclipse Turbo: Odpowiednia dla każdego wieku.