Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Total Eclipse Turbo (PS1)

Total Eclipse Turbo PS1

Rail shooter będący jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 1. W Total Eclipse Turbo zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca i walczymy ze złowrogą rasą Drak-Sai, zamierzającą doprowadzić do przedwczesnej supernowej Słońca.

Akcji | TPP | science fiction | rail shooter | statki kosmiczne | kosmici

Sony PlayStation 1
Okładka Total Eclipse Turbo (PS1)

producent: Crystal Dynamics

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

29sierpnia1995

Total Eclipse Turbo jest strzelaniną na szynach, opracowaną przez studio Crystal Dynamics. Produkcja pojawiła się na konsoli PS1, dla której była jednym z tytułów przygotowanych na jej amerykańską premierę (zadebiutowała wraz z takimi grami, jak Rayman czy Ridge Racer).

Fabuła

Akcja Total Eclipse Turbo toczy się w 2099 roku, kiedy to Układ Słoneczny znalazł się na celowniku wrogo nastawionych Drak-Sai – obcej cywilizacji, która planuje rozpocząć przedwczesną supernową naszej gwiazdy. W trakcie zabawy wcielamy się w pilota futurystycznego myśliwca zwanego FireWing, a naszym zadaniem jest pokrzyżowanie planów najeźdźcom.

Mechanika

W Total Eclipse Turbo na konsoli PS1 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Na ukończenie czeka dwadzieścia misji rozgrywających się zarówno nad powierzchnią czterech planet, jak i w ich podziemnych tunelach. W trakcie zmagań zasiadamy za sterami wyżej wspomnianego statku, którym możemy manewrować w pionie i w poziomie, namierzając oponentów oraz unikając przeszkód terenowych i niezliczonych pułapek (nie mamy wpływu na jego kierunek lotu).

Nieprzyjaciół eliminujemy przy użyciu działka oraz wyrzutni bomb. Ponadto na planszach porozmieszczano power-upy, które nie tylko regenerują tarcze myśliwca i uzupełniają zapas ładunków wybuchowych, lecz także zwiększają nasze możliwości bojowe. To właśnie dzięki nim możemy wymienić działko na inne (zróżnicowano je pod względem szybkostrzelności, rozrzutu i wielkości zadawanych obrażeń) oraz zwiększyć poziom karabinu zainstalowanego na pokładzie, co wydatnie zwiększa jego siłę ognia.

Kwestie techniczne

Total Eclipse Turbo posiada trójwymiarową grafikę. W porównaniu z wersją na konsolę 3DO, edycja, która trafiła na platformę PS1, może się pochwalić przede wszystkim większą liczbą klatek na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Total Eclipse Turbo

Wymagania wiekowe Total Eclipse Turbo

odpowiednia dla każdego wieku