Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Blast Radius (PS1)
OkładkaBlast Radius (PS1)

Blast Radius PS1

Przygotowana przez studio Psygnosis, autorów serii Colony Wars, kosmiczna strzelanka o wysokim stopniu trudności. Produkcja stawia na zręcznościowy model zabawy, sprawdzając umiejętności gracza w szeregu dynamicznych misji.

Akcji | kosmiczne | statki kosmiczne | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blast Radius Premiera PS1

30lipca1998

producent: Psygnosis wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Blast Radius to zręcznościowa strzelanka kosmiczna, w której w szeregu misji jako pilot nowoczesnych statków stawiamy czoła przeważającym siłom wroga. Tytuł jest uznawany za spin-off również wyprodukowanej przez Psygnosis serii Colony Wars, oferujący dużo prostszą mechanikę prowadzenia starć i stawiający przede wszystkim na zabawę i efektowność.

Fabuła

Kayne jest ostatnim członkiem niedawno doszczętnie zniszczonego Szwadronu Wilków. Do znakomitego pilota zwraca się z prośbą o pomoc rasa Vorn, która potrzebuje wsparcia w walce z agresywnymi przedstawicielami nacji Kotan-Kai. Kanye otrzymuje wyposażony w nowoczesne technologie i najnowsze uzbrojenie statek i wyrusza z misją pokonania kosmicznych tyranów.

Mechanika

Blast Radius pozwala pokierować dziewięcioma rodzajami pojazdów i sprawdzić swoje umiejętności bojowe w ponad trzydziestu misjach. W ramach kolejnych zadań posiadacze konsoli muszą eliminować wskazane cele lub chronić konkretne obiekty. Za pomyślne wykonywanie zadań i niszczenie jak największej liczby statków wroga przyznawane są punkty, które mogą zostać następnie rozdysponowane na ulepszenia pojazdu, m.in. mocniejsze tarcze i bronie.

Tryby gry

Obok podstawowego modułu kampanii, w której prezentowana jest historia pilota Kanye, twórcy z Psygnosis umożliwili też zabawę dwóm graczom poprzez połączenie kablem ich konsol. Taki rodzaj zabawy wymaga jednak dwóch kopii gry i osobnych stanowisk. Psjonaci kosmicznych batalii mogą bawić się w kooperacji i razem wykonywać kolejne misje lub stanąć do rywalizacji w typowym deathmatchu.

Kwestie techniczne

Blast Radius wykorzystuje silnik graficzny stworzony na potrzeby serii Colony Wars. Od tamtej produkcji grę odróżnia nieco bardziej kolorowa stylistyka, dostrzegalna chociażby w projektach i malowaniach statków. Podczas misji graczom towarzyszą zachęcające do walki utwory rockowe oraz techno.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Blast Radius: 12+