Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total Annihilation: Kingdoms (PC)
OkładkaTotal Annihilation: Kingdoms (PC)

Total Annihilation: Kingdoms PC

Total Annihilation: Kingdoms to strategia czasu rzeczywistego, stworzona przez deweloperów ze studia Cavedog Entertainment. Akcja gry osadzona została w fantastycznej krainie Darien, w której toczy się wojna pomiędzy czterema frakcjami.

Strategiczne | fantasy | RTS

Total Annihilation: Kingdoms Premiera PC

22czerwca1999

pudełko PL

15września1999

producent: Cavedog Entertainment wydawca: GT Interactive wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Po dużym sukcesie Total Annihilation programiści z Cavedog postanowili wydać kolejną pozycję nawiązującą do tego tytułu. Tym razem jednak akcja gry została przeniesiona zupełnie w inny wymiar. Nowoczesne czołgi i samoloty zastąpili rycerze, magowie i smoki. Fabułą Total Annihilation: Kingdoms jest trwająca od 10 000 lat wojna w krainie Darien. Gracz będzie musiał opowiedzieć się po jednej z 4 różnych stron konfliktu aby na czele swojej armii doprowadzić go do końca.

Każdą ze stron charakteryzują inne typy jednostek, których w sumie jest 70. Za udział w walkach będą one nagradzane statusem weteranów, co dodatnio odbije się na ich parametrach bojowych. Dla trybu gry pojedynczej przygotowano 48 dość zróżnicowanych misji. Gracze mają również możliwość sprawdzić swoje umiejętności w trybie gry wieloosobowej.

Pomimo, że w grze towarzyszą nam bardzo dobre efekty dźwiękowe i niezła grafika, to jednak widać, że jej autorom najwyraźniej bardzo się spieszyło z jej wydaniem, gdyż nie uniknęli kilku poważnych błędów, z których najbardziej denerwuje niedopracowany system sterowania jednostkami i niski poziom AI komputerowych przeciwników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Total Annihilation: Kingdoms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Total Annihilation: Kingdoms Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 64 MB RAM