Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm (PS2)
OkładkaTom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm (PS2)

Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm PS2

Taktyczna gra akcji, w której przejmujemy dowództwo nad tytułowym oddziałem "Duchów". Do wykonania kilkanaście skomplikowanych misji, rozgrywanych w niezbyt przyjaznym środowisku.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm Premiera PS2

12marca2004

producent: Red Storm wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm

Tom Clancy's Ghost Recon

SOCOM 3: U.S. Navy SEALs

Tom Clancy's Rainbow Six 3

Tom Clancy’s Ghost Recon: Jungle Storm to kolejny przedstawiciel kultowej serii taktycznych strzelanek, zapoczątkowanej na komputerach osobistych. Mamy tu do czynienia z dość skomplikowaną produkcją, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Za wydanie gry odpowiedzialne jest znane studio developerskie Red Storm. Ona sama powstała zaś wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2.

W opisywanej strzelance prowadzimy działania na terenie ogarniętej wojną domową Kolumbii. Sympatyzujący ze Stanami Zjednoczonymi rząd tego kraju znalazł się bowiem na celowniku lokalnego kartelu narkotykowego. Do akcji przystępuje tytułowy oddział „Duchów”, z zadaniem zapewnienia bezpieczeństwa tutejszym władzom oraz pozbycia się wszystkich rebeliantów. Przygotowana przez producentów podstawowa kampania singleplayer składa się z ośmiu misji, powiązanych ze sobą wątkiem fabularnym. Oprócz tego dodano poziomy znane z gry Island Thunder. W tym przypadku działania prowadzimy na terenie Kuby. Jak na serię Ghost Recon przystało, kolejne poziomy są odpowiednio rozbudowane. Pomyślne wykonanie każdej misji niejednokrotnie zajmuje nawet kilka godzin.

Jungle Storm jest jedną z pierwszych strzelanek wykorzystujących możliwości Network Adaptora. Możliwe są więc potyczki w Sieci. Producenci opisywanej zręcznościówki przygotowali ponad 30 różnych map, na których można organizować kolejne starcia. Poszerzono również wachlarz dostępnych trybów sieciowych. W przeciwieństwie do poprzedniej części, w której dominowały tryby Deathmatchowe, tym razem postawiono na kooperację w drużynie. W sumie gracz może wybierać pomiędzy dziesięcioma różnymi trybami. Na uwagę zasługuje także możliwość podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu. W trakcie zabawy można też korzystać z headsetu, w celu wydawania innym graczom poleceń głosowych. Wizualnie Jungle Storm prezentuje się dość przeciętnie. Na uwagę zasługują jednak ogromne plansze, po których można się dowolnie przemieszczać.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
  • karta pamięci