Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tin Soldiers: Julius Caesar (PC)

Tin Soldiers: Juliusz Cezar PC

Tin Soldiers: Julius Caesar

Julius Caesar to druga odsłona serii Tin Soldiers, za której przygotowanie odpowiada zespół developerski Koios Works.

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Tin Soldiers: Julius Caesar (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26kwietnia2005

15stycznia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Julius Caesar to druga odsłona serii Tin Soldiers, za której przygotowanie odpowiada zespół developerski Koios Works. Gracze mają tutaj do czynienia z rozbudowaną strategią turową opartą o system, w którym przeciwnicy jednocześnie wydają przeróżne rozkazy swoim wojskom (zajęcie określonych pozycji, atak, obrona, etc.), a następnie, po naciśnięciu określonego przycisku kończącego turę wydawania poleceń, obserwują jak są one wykonywane i jak rozwija się faktyczna bitwa. Po zakończeniu etapu działania/ruchu, grający na nowo wydają rozkazy i znów przystępują do analizy strategicznych posunięć przeciwnika, itd.

Jak wskazuje podtytuł, opisywana produkcja koncentruje się wokół postaci Juliusza Cezara – jednego z najznakomitszych wodzów starożytnego Rzymu i tamtejszego męża stanu. W trybie singleplayer, twórcy przygotowali dwie różne kampanie. Pierwsza dotyczy głośnego podboju Galii, druga zaś rzymskiej wojny domowej, po której Cezar przejął władzę w swoim państwie jako dyktator. Kolejne misje charakteryzują się wzrastającym poziomem trudności. Największą zmianą, w porównaniu do poprzedniej części, jest wykorzystanie w pełni trójwymiarowego silnika graficznego. Osoby siedzące przed monitorami mogą teraz dowolnie obracać, przybliżać bądź oddalać kamerę, tak aby mieć jeszcze lepszy wgląd na całe pole bitwy. Po raz kolejny zastosowano ręcznie rysowane modele jednostek znajdujących się na planszy, które przypominają figurki tworzone przez miłośników planszowych gier bitewnych (ponad 100 przeróżnych replik oddziałów). Dolną część ekranu zajmuje mapa pola walki, informacje o aktualnie wybranej jednostce czy przyciski służące do wydawania rozkazów.

Developer zadbał też usprawnienie algorytmów odpowiedzialnych za inteligencję komputerowego przeciwnika, jak również wprowadził do rozgrywki możliwość stosowania nowych formacji bojowych. Dla początkujących graczy przewidziano również tutorial, uczący podstawowych zasad rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Tin Soldiers: Juliusz Cezar

Wymagania wiekowe Tin Soldiers: Julius Caesar

12+

Wymagania sprzętowe Tin Soldiers: Juliusz Cezar

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 500 MB HDD
Panzer Command: Operation Winter Storm dla miłośników strategii turowych
Panzer Command: Operation Winter Storm dla miłośników strategii turowych

wiadomość25 lutego 2006

Przedstawiciele firmy Koios (Tin Soldiers: Alexander The Great, Tin Soldiers: Julius Caesar) poinformowali o pracach nad swoją najnowszą strategią turową, Panzer Command: Operation Winter Storm. Tym razem, w porównaniu z poprzednimi produkcjami tej firmy, diametralnie zmieni się teren działań. Akcja gry rzuci nas bowiem na Front Wschodni II Wojny Światowej.