Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Time Guard (PC)

Strażnik Czasu PC

Time Guard | Polda 4

Strażnik Czasu jest detektywistyczną przygodówką czeskiego studia deweloperskiego Zima Interactive. Fabuła gry koncentruje się wokół podróży w czasie i przestrzeni.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Time Guard (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2002

7stycznia2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strażnik Czasu (ang. Time Guard) to gra przygodowa pochodząca z czeskiej firmy Zima Software. Gracze wcielą się w postać prywatnego detektywa o imieniu Ryszard pracującego na zlecenie rosyjskiego naukowca Santusowa. Santusow odkrywa, iż Rosyjskie Tajne Służby zamierzają zmienić świat wykorzystując w tym celu jego maszynę do modyfikacji przyszłości. Nasz bohater wyrusza w przyszłość (nawiasem mówiąc wehikułem wynalezionym również przez Santusowa) by sprawdzić, czy naukowiec mówi prawdę – okazuje się że tak, Santusow mówi prawdę, a świat przyszłości jest światem opanowanym przez Związek Radziecki. Niestety przy próbie powrotu do przeszłości psuje się urządzenie umożliwiające powrót, a jedyną osobą, która może je naprawić i tym samym umożliwić naszemu bohaterowi przeniesienie się do swych czasów, jest Santusow.

Detektyw Ryszard podróżując w czasie i przestrzeni (m.in. trafi na Hawaje w epoce kamienia łupanego, do 18-wiecznego Egiptu i Paryża czasów Robespierre’a), musi nawiązać kontakt z naukowcem i usunąć usterkę. Oczywiście wszędzie tam gdzie rzuci nas wadliwie działająca maszyna, będziemy musieli przeciwstawić się licznym przeciwnościom losu, rozwiązać szereg zagadek i nawiązać kontakt z różnymi, nie zawsze przyjaźnie nastawionymi ludźmi. Jak zaznaczają twórcy, rozmowy z postaciami pobocznymi i łamigłówki są prawdziwą solą tej produkcji. Strażnik Czasu posiada trójwymiarową grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Time Guard

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strażnik Czasu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 32MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D
Strażnik Czasu - recenzja gry
Strażnik Czasu - recenzja gry

Recenzja 7 stycznia 2003, 12:32

Wspomniałem coś o kolejnej, czwartej już części serii, która na czeskim rynku ukazała się na początku 2002 roku. Minęło kilka miesięcy i oto dowiadujemy się, że pojawiła się firma nad Wisłą, która zdecydowała się zainwestować nieco gotówki w zakup i przygotowanie tej gry w formie zrozumiałej dla polskiego odbiorcy. „Infomedia” nie jest może potentatem na naszym rynku, ale nikt nie może powiedzieć, że pojawiła się zupełnie znikąd. Kilka projektów multimedialnych opatrzonych znaczkiem „Strefa CD” zapewne znajduje się w dość dużej liczbie polskich domów. Reklama? Absolutnie, po prostu wychodzę z założenia, że należy popierać firmy, które mają odwagę angażować swoje własne środki finansowe w projekty wydawane następnie w cenie bardzo przystępnej dla nabywcy. A tak jest w tym przypadku...