Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka The Unholy Society (PC)

The Unholy Society

Humorystyczna polska przygodówka z pierwiastkiem akcji, w której wcielamy się w cynicznego egzorcystę, stającego do obrony świata przed szeroko pojętą ciemnością (sługami Szatana, demonami, wilkołakami etc.) na osobisty rozkaz papieża.

Przygodowe | 2D | humorystyczne | elementy zręcznościowe | polskie | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji | urban fantasy

Okładka The Unholy Society (PC)

data premiery gry:

25lut2020

PC Switch

The Unholy Society to przygodówka z elementami gry akcji, zainspirowana przez kino z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, a także komiksowe serie pokroju Kaznodziei oraz Hellblazera (której głównym bohaterem był John Constantine). Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Cat-astrophe Games.

Fabuła

Głównym bohaterem gry The Unholy Society jest Bonaventura Horovitz, czyli egzorcysta uzależniony od papierosów, który nie pogardzi też szklaneczką whiskey. Na zlecenie samego papieża protagonista rusza do walki z siłami zła próbującymi sprowadzić na świat wieczną ciemność. Zadanie nie jest łatwe, gdyż na drodze naszego podopiecznego stają takie osobistości, jak Dracula, Szaman Voodoo, Król wilkołaków, Przedwieczny, a nawet Szatan we własnej osobie. Choć wszystko to brzmi nader poważnie, opowiedziana w grze historia jest pełna sarkazmu i czarnego humoru.

Mechanika

Przez większość czasu spędzonego w grze The Unholy Society akcja jest prezentowana z boku. Szukając kolejnych sług zła, protagonista przemierza różnorodne lokacje i prowadzi rozmowy z postaciami neutralnymi, a także rozwiązuje nieskomplikowane zagadki. Kiedy już uda mu się dotrzeć do szatańskiego pomiotu, rozpoczyna się egzorcyzm, którego przebieg obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przybiera on formę pojedynku, podczas którego celujemy w nieprzyjaciela krucyfiksem i wyprowadzamy ataki (ich lista jest wyświetlona na smartfonie trzymanym przez Bonaventurę), jednocześnie unikając wrogich ciosów. Niczym w bijatykach potyczki są ograniczone czasowo, a walkę wygrywa uczestnik, któremu uda się znokautować nieprzyjaciela, bądź ten, kto pod koniec starcia dysponuje większą liczbą punktów życia.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry The Unholy Society wykonano w technice cel-shading. Dodatkowo opisywaną produkcję upodabniają do komiksu charakterystyczne „dymki”, w których wyświetlane są kwestie dialogowe czy opcje związane z interakcją ze światem przedstawionym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Gry podobne do The Unholy Society

Wymagania wiekowe The Unholy Society

16+

Wymagania sprzętowe The Unholy Society

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 1.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch