Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Timebuilders: Pyramid Rising (PC)

The Timebuilders: Pyramid Rising PC

The Timebuilders: Pyramid Rising to casualowa strategia typu time management (zarządzanie czasem), wyprodukowana przez francuskie studio Microids. Gracz wciela się w rolę asystenta egipskiego architekta Senmuta, który musi odbudować królestwo faraonów i odzyskać sympatię bogów.

Strategiczne | casual | starożytność | 2D | time management

PC Windows
Okładka The Timebuilders: Pyramid Rising (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26listopada2011

The Timebuilders: Pyramid Rising to propozycja studia deweloperskiego Microids skierowana do entuzjastów casualowych gier typu time management. Inspiracją dla twórców stały się historia i wierzenia starożytnego Egiptu.

Motywem przewodnim fabuły gry jest odbudowa królestwa faraonów, które zniszczone zostało po tym, jak bóg Amon-Re postanowił ukarać ludzi. Zadanie rekonstrukcji powierzono głównemu architektowi – Senmutowi. Razem ze swym pomocnikiem (w tę rolę wciela się gracz) próbuje on ponownie wznieść okazałe budowle i jednocześnie zaskarbić sobie życzliwość egipskich bogów.

Zabawa polega głównie na zarządzaniu zasobami i odpowiedniej koordynacji działań w czasie. Gracz musi pozyskiwać surowce (złoto i kamień), kierować robotników do konkretnych prac (np. oczyszczenie drogi, naprawa mostu itp.) oraz wznosić i modernizować budowle. Na wypełnienie wyznaczonych zadań przewidziany został ograniczony czas.

Jak przystało na grę casulową, The Timebuilders: Pyramid Rising cechuje się intuicyjnie prostym system sterowania oraz czytelnym interfejsem użytkownika. Poziom trudności nie należy do przesadnie wysokich, choć na późniejszych etapach gracz musi wykazać się umiejętnościami planowania oraz sporym refleksem.

Oprawa wizualna The Timebuilders: Pyramid Rising utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Dwuwymiarowa grafika przykuwa uwagę intensywną kolorystyką oraz animowanymi przerywnikami fabularnymi pomiędzy kolejnymi poziomami gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Timebuilders: Pyramid Rising

Wymagania wiekowe The Timebuilders: Pyramid Rising

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Timebuilders: Pyramid Rising

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.4 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0)
  • 363 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7