Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Terminator: Future Shock (PC)

The Terminator: Future Shock PC

Kolejna odsłona serii pierwszoosobowych gier akcji firmy Bethesda, bazujących na licencji kultowego cyklu filmów science fiction Terminator.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | filmy | strzelanki

PC Windows
Okładka The Terminator: Future Shock (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia1995

The Terminator: Future Shock na PC DOS to kolejna pierwszoosobowa gra akcji z rozwijanej przez firmę Bethesda Softworks od 1991 roku serii gier wideo, bazujących na licencji kultowego filmowego cyklu Terminator w reżyserii Jamesa Camerona.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w roku 2015, w którym kontrolowane przez sztuczną inteligencję Skynet maszyny przejęły władzę nad Ziemią. Gracz wciela się w postać zupełnie nowego bohatera, który zostaje uwolniony z prowadzonego przez cyborgi obozu zagłady przez członków ruchu oporu. Nasz protagonista spotyka przywódcę rebeliantów, Johna Connora, a także młodego Kyle’a Reesa i przyłącza się do buntowników, realizując kolejne zadania, których stawką jest uratowanie ludzkości. Okazuje się bowiem, że Skynet opracował technikę manipulacji czasem, której przejawem są pojawiające się „znikąd” maszyny. Naszą misją będzie więc podróż w czasie i powstrzymanie działań sztucznej inteligencji.

Mechanika

Rozgrywka podzielona została na misje poprzedzane szczegółowymi odprawami, podczas których możemy rozmawiać z niektórymi osobami, pozyskując w ten sposób przydatne informacje. W trakcie zadań przemierzamy szereg zróżnicowanych lokacji, unikając napromieniowania i walcząc z różnymi typami mechanicznych przeciwników. Do dyspozycji graczy oddano kilkanaście modeli broni, a od czasu do czasu mamy również możliwość pokierowania uzbrojonym wojskowym jeepem oraz latającym robotem bojowym HK.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym The Terminator: Future Shock wydany na PC DOS stanowi poważny krok do przodu w porównaniu z dość ubogimi graficznie poprzednimi odsłonami cyklu. Jest jedną z pierwszych strzelanin FPP oferujących w pełni trójwymiarowy oraz bogato teksturowany świat i przeciwników. W grze pojawia się też po raz pierwszy możliwość swobodnego rozglądania się za pomocą myszy, spopularyzowana przez wydanego dopiero kilka miesięcy później, kultowego Quake’a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 9.3 / 10 na podstawie 93 ocen czytelników.

Gry podobne do The Terminator: Future Shock

Wymagania wiekowe The Terminator: Future Shock

18+

Wymagania sprzętowe The Terminator: Future Shock

PC Windows

Minimalne: 486/DX 50 MHz, 8 MB RAM, 20 MB HDD, DOS