Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitch
Okładka The TakeOver (PS4)
OkładkaThe TakeOver (PS4)

The TakeOver

The TakeOver jest grą typu beat ‘em up od studia Pelikan13. Za inspirację do stworzenia gry posłużyły kultowe brawlery z lat 90. takie jak Streets of Rage lub Final Fight. Gracz samodzielnie lub z kimś w trybie kanapowej kooperacji walczy z falami wrogów.

Akcji | beat 'em up | na 2 osoby | 2.5D | side-scroll | podzielony/wspólny ekran | lata 90.

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The TakeOver Premiera

10lis2019

PC

4cze2020

Switch

20maj2021

PS4

The TakeOver jest grą typu brawler (beat’ em up) od studia Pelikan13. Podczas tworzenia tytułu twórcy inspirowali się takimi kultowymi pozycjami jak Streets of Rage oraz Final Fight. Nie jest to pierwsze podejście studia do odtworzenia ducha produkcji z lat 90. w nowszym wydaniu. Deweloperzy podjęli już taką próbę, chcąc stworzyć grę wyścigową The 90's Arcade Racer, której produkcja została jednak anulowana.

Fabuła

W mieście szerzy się przestępczość. Odpowiedzialni za tę sytuację gangsterzy zastraszają lokalną policję. Aby podporządkować sobie Ethana, jednego z najtwardszych funkcjonariuszy w mieście, bandyci porywają jego córkę Vanessę. Porywacze nie spodziewają się jednak, że Ethan nie zamierza się poddać: policjant zwołuje przyjaciół i wyrusza na prywatną wendettę.

Mechanika

The TakeOver to brawler, czyli gra z widokiem z boku polegająca na przemieszczaniu się po planszach 2D i walce z nadciągającymi wrogami.

Walka opiera się na mechanice kombosów. Łącząc ze sobą ataki pięścią oraz kopnięcia gracz ma możliwość powalić przeciwników, ogłuszyć ich, a nawet podrzucić w powietrze i nimi żonglować. Odpowiednio długie utrzymanie sekwencji ciosów napełnia pasek ataku specjalnego (Super meter).

Pięści i nogi to jednak nie jedyna dostępna forma ataku i obrony. Podczas rozgrywki gracze mają szansę znaleźć uzbrojenie takie jak łomy, miecze czy karabiny maszynowe. Każda z trzech postaci, którymi możemy pokierować, posiada również unikatową dla siebie broń palną, jednak amunicja do niej jest rzadka, co powoduje, że należy z niej korzystać z umiarem.

Tryby gry

The TakeOver jest grą dla pojedynczego gracza lub dla dwóch w trybie kanapowej kooperacji.

Kwestie techniczne

Styl graficzny łączy ze sobą pre-renderowane sprite'y i szczegółowe tła w rozdzielczości 1080p i wyższej. Sama historia przedstawiona jest za pomocą cutscenek utrzymanych w klimacie komiksu.

Soundtrack gry jest dynamiczny i pasujący do charakteru rozgrywki. Współtworzyło go kilku twórców: Little V Mills, Richie Branson, James Ronald, a także kompozytor muzyki do serii Streets of Rage – Yuzo Koshiro.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The TakeOver

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The TakeOver Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium Dual Core
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
Switch
PS4