Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNGBA
Okładka The Sum of All Fears (PC)

Suma Wszystkich Strachów

The Sum of All Fears

Taktyczna gra akcji oparta na motywach książki autorstwa Toma Clancy’ego, o tym samym tytule (pol. Suma wszystkich strachów). W grze możemy poprowadzić oddział elitarnych agentów FBI przez kilkanaście niebezpiecznych misji umiejscowionych na całej kuli ziemskiej.

Akcji

Okładka The Sum of All Fears (PC)

producent: Red Storm

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

data premiery gry:

28maj2002

PC

4paź2002

GBA

14sty2003

GCN

The Sum of All Fears to taktyczna gra akcji oparta na motywach zarówno książki autorstwa Toma Clancy’ego o tym samym tytule (pol. Suma wszystkich strachów) jak i filmu na niej bazującego, w którym występują Ben Affleck oraz Morgan Freeman. W grze możemy poprowadzić trzyosobowy oddział elitarnych agentów FBI przez jedenaście niebezpiecznych misji umiejscowionych na całej kuli ziemskiej, m.in. Zachodnia Wirginia, Bliski Wschód oraz Południowa Afryka. Cele naszych misji są bardzo różnorodne, tj.: eliminacja terrorystów, uwalnianie i ratowanie zakładników, niszczenie nielegalnych składów amunicji, itp. The Sum of All Fears stworzyli Ci sami ludzie, którym zawdzięczamy powstanie Tom Clancy's Rainbow Six oraz Tom Clancy's Ghost Recon, co samo w sobie jest wystarczającą reklamą. Do największych zalet Sum of All Fears należą: udoskonalony silnik graficzny Tom Clancy's Ghost Recon, kompleksowy tryb treningowy, wciągająca i nieliniowa fabuła, piętnaście rzeczywistych typów broni do wykorzystania oraz rozbudowany tryb multiplayer, dzięki któremu może równocześnie grać aż 36 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 36  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 5,9 / 10 na podstawie 53 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI Suma Wszystkich Strachów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Suma Wszystkich Strachów

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 450MHz, 128MB RAM, 16 MB akcelerator 3D

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Suma Wszystkich Strachów - recenzja gry

Recenzja 16 stycznia 2003, 15:41

Do naszej dyspozycji oddano 11 misji, co już samo w sobie powoduje uśmieszek politowania na twarzach wyjadaczy RS. Mimo dobrego wykonania konkretnych misji, zwiedzane plenery są w porównaniu z GR monotonne. Sterylne bazy, kilka budynków na krzyż czy stojący pod nimi pojazd – a gdzie ataki na czołgi czy bieganie po otwartych terenach (do dziś pamiętam pierwszą misje z GR i piękny widok zachodzącego słońca)? Czy praca oddziałów FBI sprowadza się do zwiedzania, tylko i wyłącznie, zabudowań i zabijaniu terrorystów czekających, aż ktoś raczy tam po nich wejść? Z pewnością takie potraktowanie sprawy nie wyszło grze na dobre. Sytuację po części ratują zadania rozgrywane w ciekawych lokacjach, np. w willi zlokalizowanej na tropikalnej wyspie czy w zamku naszego głównego przeciwnika. Ale to są końcowe misje, a początki? No cóż, nudne i odpychające kompleksy wojskowe na pewno nie zachęcą gracza do siedzenia przy komputerze przez dłuższy czas.

PC
GCN
GBA