Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PSVPCXONESwitch
Okładka The Long Reach (PSV)

The Long Reach

The Long Reach to opracowana z myślą o pecetach nietypowa gra przygodowa, rozgrywająca się wkrótce po wybuchu epidemii przeobrażającej ludzi w morderczych psychopatów.

Przygodowe | survival horror | postapokalipsa | horror | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Okładka The Long Reach (PSV)

data premiery gry:

13mar2018

PS4

14mar2018

PC

15mar2018

Switch

18lip2018

XONE

14sie2018

PSV

The Long Reach to wydana na platformę PC, XONE itd. przygodówka utrzymana w klimacie horroru. Jest to debiutancka produkcja zespołu TLR Team.

Fabuła

Akcja The Long Reach toczy się na samym początku wybuchu tajemniczej zarazy, która przeobraża ludzi w żądnych krwi maniaków. Podczas kampanii możemy prześledzić te wydarzenia z perspektywy kilku grywalnych postaci. Cała historia obejmuje pięć odcinków, a decyzje podjęte w poszczególnych epizodach mają wpływ na przebieg fabuły w kolejnych. Ostatecznie nasze wybory i działania doprowadzają opowieść do jednego z dwóch alternatywnych zakończeń.

Mechanika

Wydane na platformę PC, XONE itd. The Long Reach to przygodówka oferująca dosyć nietypowe podejście do reguł gatunku. Autorzy postanowili bowiem opracować grę, w której zagadki ścigają nas i próbują zabić. W praktyce wygląda to tak, że każdy maniak stanowi odrębne wyzwanie logiczne, a zadaniem gracza jest wymyślenie sposobów na zneutralizowanie wszystkich zagrożeń. Nasze postacie są słabe w bezpośrednich konfrontacjach, dlatego konieczne jest poleganie głównie na sprycie. Musimy np. tworzyć pomysłowe pułapki, znajdować kryjówki i odkrywać skuteczne metody odwrócenia uwagi nieprzyjaciół.

Jednocześnie te żywe i agresywne łamigłówki bezustannie próbują nas znaleźć. Nie mamy więc typowego dla przygodówek komfortu nieograniczonej ilości czasu na rozgryzienie zagadek. Non-stop jesteśmy pod presją czasu i często dobry refleks okazuje się równie przydatny co spryt. Dokładna eksploracja otoczenia zapewnia nam wskazówki co do przyczyny szału wrogów i metod ich neutralizacji. Jest to o tyle istotne, że pokonanie każdego nieprzyjaciela wymaga innego rozwiązania.

Kwestie techniczne

The Long Reach wykonano w stylistyce retro. Obiekty i postacie zbudowano z dużych pikseli, ale jednocześnie silnik obsługuje wiele nowoczesnych efektów wizualnych, co w sumie daje atrakcyjnie prezentującą się produkcję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Long Reach

Klasyfikacja PEGI The Long Reach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Long Reach

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7
The Long Reach - nadchodzi przygodówka, w której zagadki zapolują na gracza
The Long Reach - nadchodzi przygodówka, w której zagadki zapolują na gracza

wiadomość30 października 2016

Studio TLR Team powoli kończy prace nad horrorem The Long Reach. Produkcja będzie nietypową przygodówką, w której każdą łamigłówka przyjmie postać aktywnie polującego na nas szaleńca.

PC
Switch
PS4
PSV
XONE