Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka The Legend of Kage 2 (NDS)

The Legend of Kage 2 NDS

Kontynuacja klasycznej gry akcji. Kontrolujemy postać wojownika ninja, przemierzając różne zakątki pradawnej krainy i rozprawiając się z napotykanymi przeciwnikami.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka The Legend of Kage 2 (NDS)

producent: Taito

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13marca2008

21listopada2008

pudełko PL

The Legend of Kage 2 jest oficjalną kontynuacją gry, która w 1984 roku zadebiutowała na automatach, a w 1985 roku wydana została na NES-a. Gracz przejmuje kontrolę nad postacią wojownika ninja, staczając liczne walki z oddziałami wroga. Omawiana produkcja ukazała się wyłącznie na konsolę Nintendo DS.

Akcja właściwej gry rozpoczyna się niedługo po tym, jak klanowi Tokugawa udaje się dojść do władzy. Bezpieczeństwo krainy staje pod dużym znakiem zapytania w momencie gdy porwana zostaje kapłanka Kirihime. Według legend Kirihime obdarzona jest unikalnymi umiejętności, a niejako Yoshiro Yukikusa planuje wykorzystać jej niecodzienne zdolności do przejęcia władzy. Na ratunek Kirihime wyruszają dwie postaci. Oprócz znanego fanom serii Kage’a jest to także młoda wojowniczka Chihiro. Wyboru postaci dokonuje się jeszcze przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki. Kage i Chihiro odwiedzają te same miejsca, aczkolwiek pojawiają się pewne istotne różnice w kwestii dalszego rozwinięcia fabuły.

Niezależnie od wybranej przez siebie postaci, ukończenie gry wymaga zaliczenia kilkunastu rozbudowanych poziomów, rozgrywanych w różnych zakątkach pradawnej krainy. Sterowane postaci obdarzono bardzo szerokim wachlarzem zachowań, opartych na 17 technikach Ninjutsu. Kage i Chihiro potrafią przede wszystkim wspinać się na wyżej położone obiekty, ułatwiając sobie tym samym dalszą przeprawę. Do eliminacji napotykanych wrogów wykorzystuje się kilka odmian broni białej, jak również shurikeny, pozwalające razić oponentów z większych odległości.

W miarę postępów w rozgrywce gracz uzyskuje dostęp do coraz ciekawszych umiejętności. Mowa tu między innymi o tworzeniu duplikatów sterowanych postaci, używaniu potężnych ataków opartych na żywiole ognia czy przywoływaniu potworów pomocnych w pokonywaniu silniejszych przeciwników. Pod koniec każdego poziomu gra wyświetla szczegółowe podsumowanie, oceniając poczynania gracza na danej planszy.

Oprawa wizualna The Legend of Kage 2 prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Akcja obserwowana jest z boku, a wydarzenia równolegle wyświetlane są na obu ekranach konsoli DS. Jedyny wyjątek stanowią okna podróży po świecie gry oraz rozmowy z napotykanymi postaciami niezależnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Legend of Kage 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.