Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The L.E.D. Wars (PC)

The L.E.D. Wars PC

Osadzona w realiach science fiction strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutancką produkcją belgijskiego Larian Studios.

Strategiczne | science fiction | RTS | multiplayer

PC Windows
Okładka The L.E.D. Wars (PC)

producent: Larian Studios

wydawca: ionos, Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia1997

The L.E.D. Wars to osadzona w realiach science fiction strategia czasu rzeczywistego na PC. Tytuł jest debiutancką produkcją niezależnego, belgijskiego studia Larian, stworzoną w zaledwie sześć miesięcy, po fiasku pierwszej planowanej gry, czyli izometrycznego RPG The Lady, The Mage and The Knight. Deweloper zasłynął później z serii Divinity.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w XXI-wiecznym, cyberpunkowym świecie, w którym ludzkość nie potrafi przetrwać bez narkotyku o nazwie Liquid Evolution Drug (w skrócie L.E.D.). Gracz przejmuje kontrolę nad zbrojnym ramieniem jednej z megakorporacji, a jego zadaniem jest zabezpieczyć produkcję narkotyku, a także pokonać rywali i odebrać im wyprodukowane zapasy L.E.D.

Mechanika

Pod względem mechaniki The L.E.D. Wars czerpie dość wyraźnie z dokonań klasyków gatunku, takich jak Dune 2: Battle for Arrakis. W każdej z 14 misji kampanii otrzymujemy do dyspozycji mniej lub bardziej rozbudowaną bazę oraz określoną liczbę jednostek, a naszym celem jest najczęściej wyeliminowanie przeciwnika. Aby to osiągnąć, musimy zaś zadbać o dostawy trzech podstawowych surowców, takich jak L.E.D., energia oraz olej, wznosić kolejne budynki produkcyjne i militarne oraz wytwarzać jednostki, które zadbają o bezpieczeństwo bazy i zajmą się eliminacją rywali. W porównaniu do wspomnianego Dune 2, kolejne budynki możemy wznosić w dowolnych miejscach mapy, co znacząco ułatwia rozbudowę bazy i korzystanie z oddalonych od niej złóż L.E.D.

Kwestie techniczne

Akcja The L.E.D. Wars ukazana została w klasycznym widoku z góry i okraszona nieco bardziej barwną od typowych przedstawicieli gatunku szatą graficzną. Oprócz kampanii dla jednego gracza, twórcy przewidzieli także możliwość zmagań wieloosobowych, rozgrywanych za pomocą protokołu DirectPlay.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Wymagania wiekowe The L.E.D. Wars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The L.E.D. Wars

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 90 MHz, 16 MB RAM, Windows 95