Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Great Perhaps (PC)

The Great Perhaps PC

The Great Perhaps to gra przygodowa, w której wcielamy się w astronautę wyposażonego w tajemniczą lampę pozwalającą mu na oglądanie wydarzeń z przeszłości. Próbujemy z jej pomocą odnaleźć sposób na uratowanie Ziemi zniszczonej przez liczne katastrofy naturalne.

Przygodowe | postapokalipsa | elementy logiczne | 2D | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka The Great Perhaps (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14sierpnia2019

14sierpnia2019

Steam

The Great Perhaps jest grą przygodową, za której opracowaniem stoi niezależne studio Caligari Games. Produkcja została wydana przez wyspecjalizowaną w tym gatunku firmę Daedalic Entertainment, w której portfolio można znaleźć takie pozycje, jak Filary Ziemi, seria Deponia czy cykl The Whispered World.

Fabuła

W The Great Perphaps przejmujemy kontrolę nad astronautą, który powraca na Ziemię zniszczoną przez liczne katastrofy naturalne. Protagonista szybko wchodzi w posiadanie wyglądającego niczym lampa artefaktu pozwalającego mu oglądać przeszłość. Od tej pory jego celem jest odkrycie prawdy na temat wydarzeń, które doprowadziły do globalnego kataklizmu, a także podjęcie próby uratowania planety.

Mechanika

W The Great Perhaps akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy posępne, opuszczone lokacje i rozwiązujemy rozmaite zagadki oparte na manipulacji czasem, których dopełnieniem są różnorodne minigry. W ten sposób stopniowo odkrywamy kolejne fragmenty fabularnej układanki, poznając historię zarówno świata przedstawionego, jak i zamieszkujących go przed laty ludzi. Nasz astronauta musi przy tym mieć się na baczności, gdyż od czasu do czasu napotyka na swojej drodze przerażające, zmutowane istoty. Jako że protagonista nie potrafi walczyć, gracz musi szukać sposobów na ich ominięcie.

Kwestie techniczne

The Great Perhaps posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce, którą wzbogacono o elementy przywodzące na myśl komunistyczne plakaty propagandowe. Unikalną atmosferę tworzy zarówno oszczędna kolorystyka oprawy, jak i soundtrack dostosowujący się do wydarzeń na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do The Great Perhaps

Wymagania wiekowe The Great Perhaps

12+

Wymagania sprzętowe The Great Perhaps

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7790 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit