Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2Wii
Okładka The Dog Island (Wii)

The Dog Island

The Dog Island to przygodowa gra akcji, wykorzystująca licencję znanej wielbicielom psów kolekcji naklejek i broszur ze zdjęciami szczeniaków.

Akcji | o psach

Okładka The Dog Island (Wii)

producent: Yuke's

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

18kwi2008

PS2 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Dog Island to przygodowa gra akcji, wykorzystująca licencję znanej wielbicielom psów kolekcji naklejek i broszur ze zdjęciami szczeniaków. Do robienia ich fotografii wykorzystywano specjalny obiektyw, powiększający głowy i noski psiaków - te charakterystyczne cechy ostały się również w niniejszej grze.

W wirtualnym świecie nie znajdujemy ani jednego przedstawiciela rodzaju ludzkiego, gdyż spotykamy tylko psy. Również główny bohater to wesoły czworonóg, wybierany spośród 48 ras. Rozgrywka polega na odkrywaniu tajemnic otaczającego nas świata, odwiedzaniu wielu miast, wspólnym szczekaniu z innymi psiakami i zdobywaniu nowych przedmiotów.

Gadżety kupujemy nie tylko w sklepie, ale również odkrywamy poprzez wywąchiwanie. Szczeniak zniża wtedy pyszczek do ziemi, a na ekranie ukazuje się licznik mówiący nam, jak daleko jesteśmy od jakiegoś zakopanego przedmiotu. Gdy się do niego zbliżamy, wystarczy nacisnąć jeden guzik i psiak odrzuca ziemię kryjącą obiekt poszukiwań.

Jeśli chodzi o walki, to przez większość czasu ich unikamy. Nasz jedyny atak to szczek z zaskoczenia, który może ogłuszyć przeciwnika, a nam pozwolić wziąć nogi za pas. Ponadto zaimplementowano mini-gierki, takie jak piłka nożna, wędkowanie czy wyścigi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Dog Island

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Dog Island

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
Wii