Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Dewy's Adventure (Wii)

Dewy's Adventure Wii

Dewy’s Adventure jest grą akcji, adresowaną do użytkowników niemalże w każdym wieku. Zadaniem gracza jest ochrona świata przed całkowitą zagładą i przywrócenie jego status quo.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Dewy's Adventure (Wii)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

18września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dewy’s Adventure jest grą akcji, adresowaną do użytkowników niemalże w każdym wieku. Pozycja ta w sterowaniu wykorzystuje rewolucyjne rozwiązania zastosowane w konsoli Wii. Fabuła przedstawia harmonijny świat, w którym dominują stare i wyniosłe drzewa. Niestety jego równowaga zostaje zachwiana przez złego Don Hedrona, przejmującego kontrolę nad spokojnymi i zielonymi terenami, pogrążając je w ciemności i mgle.

Zadaniem gracza jest ochrona świata przed całkowitą zagładą i przywrócenie jego status quo. W tym celu wcielić się należy w postać małej kropelki wody imieniem Dewy, stworzonej przez stare drzewa. Tytułowy bohater na wyposażeniu ma zdolność władania czterema żywiołami. W sześcioetapowej podróży za pomocą Wii-kontrolera można w dowolny sposób operować nachyleniem terenu i poruszać bohaterem zgodnie z wykonywanymi przez gracza gestami. Ułatwia to przeprawę do porozmieszczanych w różnych lokacjach łamigłówek – ich rozwiązywanie stanowi klucz do powodzenia misji.

Dewy potrafi także dostosowywać się do warunków panujących na obszarze, na którym aktualnie się znajduje. Zamieniając się w sopelek lodu czy też parę wodną, ułatwia sobie dostanie się do miejsc o niesprzyjającej temperaturze. Posługiwanie się wspomnianymi żywiołami również okazuje się pomocne w kontaktach z nieprzyjaznym środowiskiem i wrogami. Używa się ich poprzez odpowiednie operowanie Wii-pilotem – na przykład potrząsanie nim wywołuje drżenie ziemi, a falowanie powoduje podmuchy wiatru. Siła każdego elementu zależy od natężenia wykonywanych ruchów.

Poza trybem fabularnym gra zawiera wiele atrakcyjnych dodatków. Developerzy dali użytkownikowi sposobność wykreowania nowych leveli. Wygląd poszczególnych plansz, umieszczone na nich zagadki oraz gama przeciwników zależne są jedynie od preferencji i fantazji twórcy. Powstałe w ten sposób poziomy wykorzystać można do zabawy w pojedynkę lub podzielić się nimi z przyjaciółmi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dewy's Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Line-up Konami na targi w Lipsku

wiadomość21 sierpnia 2007

Wśród "wystawiających" swoje tytuły na tegorocznych targach Games Convention pojawi się również firma Konami, która zdecydowała się na podanie do wiadomości tytułów, którymi chce przyciągnąć graczy do swoich stoisk. Z pewnością głównym punktem pokazów będzie pierwsza, europejska prezentacja rozgrywki w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

Twórcy Elebits pracują nad nową oryginalną pozycją przeznaczoną dla Wii
Twórcy Elebits pracują nad nową oryginalną pozycją przeznaczoną dla Wii

wiadomość6 lutego 2007

Gra Elebits była jedną z najbardziej oryginalnych pozycji wydanych w zeszłym roku na konsolę Nintendo Wii (w Europie ukaże się pod tytułem Eledees w marcu 2007). Nic więc dziwnego w tym, że Konami powierzyło studiu odpowiedzialnemu za Elebits stworzenie kolejnego interesującego tytułu. Poznajcie Dewy’s Advanture.