Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Dewy's Adventure (Wii)
OkładkaDewy's Adventure (Wii)

Dewy's Adventure Wii

Dewy’s Adventure jest grą akcji, adresowaną do użytkowników niemalże w każdym wieku. Zadaniem gracza jest ochrona świata przed całkowitą zagładą i przywrócenie jego status quo.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dewy's Adventure Premiera Wii

18września2007

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dewy’s Adventure jest grą akcji, adresowaną do użytkowników niemalże w każdym wieku. Pozycja ta w sterowaniu wykorzystuje rewolucyjne rozwiązania zastosowane w konsoli Wii. Fabuła przedstawia harmonijny świat, w którym dominują stare i wyniosłe drzewa. Niestety jego równowaga zostaje zachwiana przez złego Don Hedrona, przejmującego kontrolę nad spokojnymi i zielonymi terenami, pogrążając je w ciemności i mgle.

Zadaniem gracza jest ochrona świata przed całkowitą zagładą i przywrócenie jego status quo. W tym celu wcielić się należy w postać małej kropelki wody imieniem Dewy, stworzonej przez stare drzewa. Tytułowy bohater na wyposażeniu ma zdolność władania czterema żywiołami. W sześcioetapowej podróży za pomocą Wii-kontrolera można w dowolny sposób operować nachyleniem terenu i poruszać bohaterem zgodnie z wykonywanymi przez gracza gestami. Ułatwia to przeprawę do porozmieszczanych w różnych lokacjach łamigłówek – ich rozwiązywanie stanowi klucz do powodzenia misji.

Dewy potrafi także dostosowywać się do warunków panujących na obszarze, na którym aktualnie się znajduje. Zamieniając się w sopelek lodu czy też parę wodną, ułatwia sobie dostanie się do miejsc o niesprzyjającej temperaturze. Posługiwanie się wspomnianymi żywiołami również okazuje się pomocne w kontaktach z nieprzyjaznym środowiskiem i wrogami. Używa się ich poprzez odpowiednie operowanie Wii-pilotem – na przykład potrząsanie nim wywołuje drżenie ziemi, a falowanie powoduje podmuchy wiatru. Siła każdego elementu zależy od natężenia wykonywanych ruchów.

Poza trybem fabularnym gra zawiera wiele atrakcyjnych dodatków. Developerzy dali użytkownikowi sposobność wykreowania nowych leveli. Wygląd poszczególnych plansz, umieszczone na nich zagadki oraz gama przeciwników zależne są jedynie od preferencji i fantazji twórcy. Powstałe w ten sposób poziomy wykorzystać można do zabawy w pojedynkę lub podzielić się nimi z przyjaciółmi.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dewy's Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.