Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSPS2Wii
Okładka Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids (NDS)
OkładkaDora the Explorer: Dora Saves the Mermaids (NDS)

Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids

Prosta gra zręcznościowo-przygoda, w której wcielamy się w postać tytułowej bohaterki, znanej z serialu animowanego. Tym razem Dora pragnie udzielić wsparcia syrenom.

Zręcznościowe | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids Premiera

anulowana

Wii

5lis2007

NDS

11lut2008

PS2

Gry podobne do Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids

Shrek the Third

SpongeBob's Atlantis SquarePantis

Ed's Farm

Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids to prosta gra zręcznościowo-przygodowa, przygotowana z myślą o najmłodszych przedstawicielkach żeńskiej części społeczeństwa. Tytułowa Dora to główna bohaterka serialu animowanego emitowanego przez stację Nickelodeon. Jest to siedmioletnia dziewczynka latynoskiego pochodzenia, której głównym zajęciem jest podróżowanie po świecie i przeżywanie wielu zwariowanych przygód. W grze nie mogło też zabraknąć jej zaufanego kompana, czyli małpki Boots.

Zgodnie z tym co może sugerować tytuł opisywanej gry, tym razem główna bohaterka musi udzielić wsparcia zamieszkującym głębiny syrenom. Dora pragnie uchronić swoje nowe przyjaciółki przed zanieczyszczającą okoliczne wody, wrogo nastawioną ośmiornicą. W tym celu należy doprowadzić do pozyskania pewnej magicznej korony, z pomocą której syreny będą w stanie przywrócić porządek zamieszkiwanemu królestwu. W ramach ciekawostki warto dodać, iż sama Dora na potrzeby gry staje się syreną. Oznacza to, iż zdecydowano większą czasu gry spędza się na eksploracji powodnych obszarów.

Przemiana w syrenę oznacza, iż Dora może teraz korzystać z wielu nowych umiejętności. Pozwala to jej na dokładniejszą eksplorację podwodnego środowiska, celem poznawania nowych przyjaciół oraz odnajdywania potrzebnych do pozyskania magicznej korony obiektów. Równolegle należy pozbywać się zanieczyszczeń pozostawianych przez wspomnianą wyżej ośmiornicę.

Na każdej z docelowych platform zabawa prezentuje się odrobinę inaczej. W wersji na PS2 do poruszania się po otoczeniu używane są gałki analogowe. Edycja na Wii oferuje wsparcie dla żyroskopowych funkcji kontrolera tej konsoli. Wersja wydana na DS-a pozwala z kolei na używanie ekranu dotykowego. Oprawa wizualna Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids jest stosunkowo uproszczona. Na ekranie można jednak obserwować ładnie zaprojektowane postaci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PS2
Wii
NDS