Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Conjuring House (PC)

The Conjuring House PC

Pierwszoosobowy horror inspirowany twórczością H. P. Lovecrafta. Akcja The Conjuring House rozgrywa się na początku XX wieku. Grupa badaczy zjawisk paranormalnych zostaje wysłana do opuszczonej wiktoriańskiej rezydencji celem zbadania anomalii, jakie mają tam miejsce.

Akcji | FPP | survival horror | horror | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Conjuring House (PC)

producent: Rym Games

wydawca: Rym Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25września2018

25września2018

Steam

The Conjuring House jest przygodową grą akcji utrzymaną w konwencji horroru. Za opracowanie tego tytułu w wersji na platformę PC odpowiada niezależne marokańskie studio Rym Games, założone przez byłych pracowników firmy Ubisoft. Źródeł inspiracji dla opisywanej produkcji należy doszukiwać się przede wszystkim w twórczości H.P. Lovecrafta.

Fabuła

Akcja The Conjuring House rozgrywa się na początku XX wieku. Grupa badaczy zjawisk paranormalnych została wysłana do opuszczonej wiktoriańskiej rezydencji celem zbadania anomalii, jakie mają tam miejsce. W sprawę zaangażowany został również główny bohater – dziennikarz odpowiedzialny za dokumentowanie całego procesu. W chwili, w której zespół specjalistów przepada bez wieści, zadanie rozwikłania ciążącej nad domostwem zagadki spoczęło na barkach protagonisty.

Mechanika

W The Conjuring House na platformie PC akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytułowa posiadłość jest nawiedzona przez złowrogą siłę objawiającą się w postaci demonów, upiorów i potworów sprawiających wrażenie wyciągniętych żywcem z sennego koszmaru. Ponury klimat potęgowany jest przez liczne symbole okultystyczne czy choćby ołtarze przygotowane do odprawiania niepokojących rytuałów.

Z uwagi na fakt, że nasz podopieczny jest zupełnie bezbronny, by przeżyć, musi ukrywać się przed adwersarzami i przemykać za ich plecami, a w razie potrzeby salwować się ucieczką. Podczas eksploracji tego przyprawiającego o dreszcze miejsca przychodzi mu także rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane zagadki środowiskowe.

Kwestie techniczne

Mocną stroną The Conjuring House jest trójwymiarowa oprawa graficzna wysokiej jakości. Dzięki wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4 twórcom udało się zaprojektować bogate w detale otoczenie – podobać się może również realistyczny system oświetlenia. Dużą rolę w budowaniu mrocznej atmosfery odgrywa warstwa dźwiękowa, na czele ze specjalnie skomponowaną muzyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Conjuring House

Wymagania wiekowe The Conjuring House

18+

Wymagania sprzętowe The Conjuring House

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit