Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Tetris Splash (X360)

Tetris Splash X360

Tetris Splash to kolejna wariacja na temat Tetrisa – jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Jej pomysłodawcą jest sławny Alexey Pajitnov, który zaprezentował swoje dzieło światu w 1985 roku.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Tetris Splash (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

3października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tetris Splash to kolejna wariacja na temat Tetrisa – jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Jej pomysłodawcą jest sławny Alexey Pajitnov, który zaprezentował swoje dzieło światu w 1985 roku. Od tamtej pory mieliśmy już okazję zagrać w setki odsłon tego kultowego tytułu - praktycznie każda platforma otrzymała swoją wersję. Nie inaczej jest w przypadku serwisu Xbox LIVE Arcade, na co dowodem jest wspomniana produkcja.

Tetris Splash to odświeżona wersja klasycznego Tetrisa. Zasady się nie zmieniły – rozgrywka dalej polega na układaniu spadających z góry klocków w taki sposób, by na dole utworzyć z nich szczelny „mur” (bez żadnych luk). Jeśli utworzymy choć jedną poziomą linię na dole, wówczas inkasujemy punkty, a wspomniana linia wyparowuje z pola gry. Chodzi o to, by nie pozwolić na to, by spadające klocki zasypały całe pole gry. Gdy nam się to nie uda i „mur” sięgnie górnej części planszy, przegramy, nie mając możliwości manewru. Klocki, podobnie jak w oryginale, przyjmują kształty siedmiu liter alfabetu (I, J, L, O, S, T, Z). Można je obracać o 90 stopni w lewo lub w prawo, a także przesuwać w linii poziomej.

W Tetris Splash na Xbox Live Arcade odświeżono oprawę graficzną, która (mimo swojej prostoty) jest miła dla oka. Ładne, podwodne tła mają uspokajać nas podczas gry. Największym dodatkiem, który w wydatny sposób korzysta z możliwości platformy sieciowej Microsoftu, jest rozbudowany tryb multiplayer. Rywalizować ze sobą online może nawet do sześciu graczy naraz (jest też możliwość gry w drużynach). Oprócz swojej planszy z klockami, możemy obserwować wówczas z boku również poczynania oponentów. Omawiana pozycja zawiera trzy tryby rozgrywki: Tetris, T-Spin oraz Combo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-6  

Gry podobne do Tetris Splash

Klasyfikacja PEGI Tetris Splash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tetris Splash

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
Mastah & Szczypoon - odc. 6 - Tetris

wiadomość15 września 2010

Tetris obchodzi 25-lecie istnienia
Tetris obchodzi 25-lecie istnienia

wiadomość2 czerwca 2009

Serwis VentureBeat zamieścił na swych łamach interesujący rocznicowy artykuł, w którym podsumował historię Tetrisa, bodaj najpopularniejszej gry na świecie. Czytamy w nim, że fenomen wymyślony 25 lat temu przez 29-letniego rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa sprzedał się już w 125 milionach egzemplarzy.

Tetris Splash od jutra na Xbox Live Arcade
Tetris Splash od jutra na Xbox Live Arcade

wiadomość2 października 2007

Na konferencji Microsoftu podczas E3 jednym z zapowiadanych tytułów na Xbox Live Arcade był Tetris Splash. Od tamtej pory nie usłyszeliśmy jednak niczego nowego na temat kolejnej wariacji hitu Alexey’a Pajitnova. Okazuje się jednak, że już jutro TS wyląduje na Marketplace.

Tetris Splash już wkrótce w ofercie Xbox Live Arcade?
Tetris Splash już wkrótce w ofercie Xbox Live Arcade?

wiadomość19 czerwca 2007

Istnieje duża szansa na to, że już niedługo usługa Xbox Live Arcade zostanie wzbogacona o pierwszą pozycję opartą na klasycznych zasadach nieśmiertelnego Tetrisa. Wskazuje na to wpis w niemieckim urzędzie USK, zajmującym się klasyfikowaniem treści gier komputerowych i video.