Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive 5 (PC)
OkładkaTest Drive 5 (PC)

Test Drive 5 PC

Piąta odsłona popularnej serii gier wyścigowych charakteryzujących się dużą dawką realizmu.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive 5 Premiera PC

30listopada1998

producent: Pitbull Syndicate wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Test Drive 5 to kolejna odsłona popularnej gry wyścigowej kładącej duży nacisk na realizm prowadzenia pojazdów. W przeciwieństwie do innych zręcznościowych tytułów, utrzymanie odpowiedniej linii jazdy stanowi stosunkowo duże wyzwanie, szczególnie za kierownicą najpotężniejszych maszyn w trudnych warunkach pogodowych.

Tym razem twórcy oddali do dyspozycji graczy dwadzieścia osiem pojazdów. Początkowo mamy dostęp jedynie do szesnastu z nich, podzielonych na dwie kategorie: współczesne (Chevrolet Camaro Z28SS LT4, Saleen Mustang S351, Aston Martin V8 Vantage i inne) oraz historyczne (Pontiac GTO, Chevrolet Chevelle SS 454 LS6, Ford Mustang 428 CJ i inne). Kolejne maszyny odblokowujemy odnosząc zwycięstwa w poszczególnych zawodach. W porównaniu z poprzednią odsłoną serii znacznie wzrosła także liczba tras – przygotowano ich osiemnaście, z czego siedemnaście wzorowano na faktycznie istniejących, a tylko jedna jest fikcyjna.

Na wszystkich kierowców czeka szereg zróżnicowanych trybów gry. Obok klasycznego pojedynczego wyścigu, w którym ścigamy się ze sterowanymi przez komputer rywalami oraz próbujemy na czas minąć kolejne checkpointy, kwintesencję rozgrywki stanowią mistrzostwa. Wraz z odnoszeniem zwycięstw odblokowujemy ich kolejne rodzaje. W zależności od trybu czempionem zostaje zawodnik z największą liczbą punktów, najlepszym czasem czy zdobywca pierwszego miejsca we wszystkich wyścigach. Nie zabrakło również znanych z poprzedniej odsłony zawodów Drag Race polegających na jak najszybszym pokonaniu prostej trasy z manualną skrzynią biegów.

Największą nowość stanowi tryb Police Chase. Zasiadamy w nim za kierownicą samochodu policyjnego i staramy się aresztować pozostałych zawodników podejrzanych o różne przestępstwa. W tym celu dążymy do uszkodzenia pojazdu przeciwnika aż widoczny na ekranie pasek spadnie do czerwonego poziomu, a następnie próbujemy go zatrzymać.

W porównaniu z poprzednią odsłoną serii poprawie uległa oprawa graficzna. Zarówno samochody jak i otoczenie charakteryzują się większą szczegółowością.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive 5: Odpowiednia dla każdego wieku.