Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCiOS
Okładka Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate (Switch)
OkładkaTeenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate (Switch)

Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate

TMNT: Splintered Fate

Izometryczna gra akcji z elementami gatunku roguelike. W Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate wcielamy się w zmutowane żółwie, które muszą uratować swojego mistrza. Tytuł cechuje się dużą losowością, co sprawia, że każda rozgrywka prezentuje się nieco inaczej.

Akcji | roguelike | seriale animowane | widok izometryczny | komiksy | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate Premiera

4maj2023

iOS

17lip2024

Switch

gru2024

PC

Gry podobne do Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate

Hades

Teenage Mutant Ninja Turtles Arcade: Wrath of the Mutants

Moonlighter

Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate to gra akcji korzystająca z rozwiązań znanych z gatunku roguelike. Jedną z cech rozgrywki jest losowość, dzięki której starcia prowadzone z udziałem tytułowych zmutowanych żółwi nabierają nieprzewidywalnego charakteru. Pozycja przygotowana została przez firmę Super Evil Megacorp we współpracy z Paramount Game Studios.

Fabuła

Czwórka Wojowniczych Żółwi Ninja rusza do boju, gdy w Nowym Jorku pojawiają się tajemnicze portale, a Klan Stopy porywa mistrza Splintera. Leonardo, Michelangelo, Donatello i Raphael postanawiają ratować swojego mentora, podczas gdy ich sojusznicy – April O'Neil i Metalhead – próbują odkryć przyczyny nietypowych zjawisk. Okazuje się, że konfrontacja ze Shredderem nie będzie jedynym problemem bohaterów.

Gameplay

W Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate bierzemy udział w dynamicznych starciach z hordami przeciwników, w tym znanymi antagonistami popularnych żółwi (w tej roli występują m.in. Bebop, Rocksteady czy Oroku Karai).

W trakcie zmagań możemy przejąć kontrolę nad dowolnym z głównych bohaterów, przy czym każdy z nich dysponuje nie tylko odmiennym zestawem broni, ale także wachlarzem umiejętności. Wybór postaci wpływa na styl walki – miłośnicy obszarowych ataków mogą postawić na Michelangelo, a gracze preferujący obrażenia krytyczne na Raphaela. Z czasem zyskujemy też dostęp do nowych zdolności oraz rozwijamy te już nam znane.

Istotnym elementem rozgrywki jest losowość, dzięki której każde podejście do tytułu niesie inne doświadczenia. Odwiedzane przez nas lokacje przy każdym podejściu mają inny wygląd czy układ pomieszczeń. Przypadkowość dotyczy również napotykanych power-upów przeznaczonych dla protagonistów czy premii modyfikujących mocne strony bossów. Tym samym starcia zmuszają nas do ciągłego dostosowywania się do warunków panujących na arenach.

Tryby gry

Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate powstało z myślą o zabawie zarówno w pojedynkę, jak i w ramach sieciowej kooperacji. We wspólnej rozgrywce uczestniczyć może maksymalnie czwórka użytkowników.

Ostatnia modyfikacja 11 lipca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Teenage Mutant Ninja Turtles: Splintered Fate: Odpowiednia dla każdego wieku.

Switch
iOS
PC