Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Tales of Phantasia (GBA)

Tales of Phantasia GBA

Tales of Phantasia to pierwsza z serii gier RPG Tales of... sygnowanych przez Namco. Gracz wciela się w Clessa Alveina, młodego adepta miecza, który wyrusza w podróż poprzez czas i przestrzeń, by znaleźć odpowiedź na pytanie, kto stoi za zagładą jego wioski i najbliższych.

RPG | fantasy | 2D | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Tales of Phantasia (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

6marca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Phantasia to pierwsza z serii gier RPG, Tales of ..., sygnowanych przez Namco. Pierwotnie ukazała się w roku 1995 na konsoli SNES, a 3 lata później debiutowała na PlayStation. Wersja przeznaczona dla GBA oparta jest na obu wspomnianych wersjach, aczkolwiek twórcy dodali do niej szereg funkcjonalności nieobecnych w pierwowzorach. W tym miejscu należy dodać, iż czytelnicy japońskiego magazynu Famitsu, traktującego o grach, uznali Tales of Phantasia za najlepszą grę stworzoną przez Namco.

Gracz wciela się w postać Clessa Alveina, siedemnastoletniego adepta miecza, żyjącego w wiosce o nazwie Totus. Właściwa rozgrywka rozpoczyna się w momencie, gdy Cless ze swoim przyjacielem Chesterem ruszają na polowanie do lasu znajdującego się na południe od wioski. Po powrocie okazuje się, iż miały tu miejsce straszne rzeczy - wszystko zostało zniszczone, a mieszkańcy, w tym bliscy Clessa i Chestera, zabici. Cless musi wyruszyć w podróż poprzez czas i przestrzeń, która być może przyniesie odpowiedź na pytanie, kto stoi za tą tragedią.

Clessowi może towarzyszyć do dwóch postaci - są one kontrolowane przez sztuczną inteligencję ale to my możemy ustalić formację jaką nasza drużyna przyjmuje podczas walk, a także jak powinni zachowywać się nasi towarzysze w obliczu niebezpieczeństwa. Podczas bitwy możemy wydawać im polecenia, np. użycia jakiegoś zaklęcia, co niejednokrotnie może uratować Clessowi życie. Niewątpliwą zaletą Tales of Phantasia jest system walki, zorientowany na akcję - bitwy odbywają się w czasie rzeczywistym. Niestety sporo do życzenia pozostawia wspomniana sztuczna inteligencja - nasi towarzysze wykonują czasami bardzo irracjonalne rzeczy skutkujące śmiercią ich lub naszą.

Z nowości, które Tales of Phantasia w wersji GBA wnosi do serii wymienić można m.in. nową, grywalną postać - Suzu, nowe zadania poboczne oraz zaklęcia. Ulepszono również grafikę, aby nie odstawała od obecnych standardów. Ciekawostką jest zapożyczony z wersji PSX tzw. "cooking system", dzięki któremu możemy sami z uzyskanych składników i przepisów przygotować potrawy o różnorodnym działaniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Tales of Phantasia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….

Namco Bandai ujawniło kolejną grę z serii Tales of...

wiadomość21 lutego 2007

Firma Namco Bandai ujawniła dzisiaj, czyli tak jak zapowiadaliśmy, tytuł kolejnej gry z serii Tales of. Okazało się, że będzie to kontynuacja wydanej w 2002 roku Tales of Fandom Vol.1.

Namco Bandai już niedługo ujawni tytuł kolejnej gry z serii Tales of...

wiadomość16 lutego 2007

Firma Namco Bandai poinformowała za pośrednictwem serwisu Tales Channel, że w ciągu najbliższych kilku dni opublikuje zapowiedź kolejnej gry z serii Tales of, której poszczególne odsłony są jednymi z najpopularniejszych przedstawicieli japońskiej odmiany RPG.

Następne gry fabularne z popularnej serii, rozwijanej przez korporację Namco

wiadomość20 czerwca 2006

Już późną jesienią Anno Domini 2006 powinna ukazać się na Zachodzie przetłumaczona na język angielski wersja Tales of the Abyss dla PS2 – edycja japońska pojawiła się u schyłku ubiegłego roku. Na tym jednak nie koniec rozwoju słynnej serii z gatunku cRPG, bowiem ludzie z Namco planują jeszcze wydanie Tales of Tempest dla Nintendo DS oraz trzech zapowiedzianych właśnie gier.