Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Tales of Legendia (PS2)

Tales of Legendia PS2

Tales of Legendia to gra z gatunku jRPG, wyprodukowana przez zespół deweloperski firmy Namco. Główni bohaterowie - Senel i Shirley są rodzeństwem, które przypadkowo trafia na pokład olbrzymiego statku-wyspy The Legacy.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Tales of Legendia (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

7lutego2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Legendia to gra z gatunku cRPG produkcji japońskiej. Jej developerem jest bardzo dobrze znana graczom firma Namco.

Historia w grze rozpoczyna się podczas rejsu dwóch osób gdzieś na środku oceanu. Postaciami tymi są Senel Coolidge, który jest ekspertem w specjalnych mocach „eres” oraz jego młodsza siostra Shirley. Pewnego dnia nasi bohaterowie natrafiają na swojej drodze na tajemniczą wyspę. Jednak olbrzymie fale i silny wiatr wbrew woli podróżników wyrzucają ich na plażę. Kiedy Senel i Shirley budzą się na brzegu uświadamiają sobie, iż nie jest to zwykła wyspa. Mimo bujnych lasów, porastających ją dookoła, jest to olbrzymi statek - The Legacy.

Jak to w grach cRPG bywa poruszamy się po wyspie, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, zbieramy przydatne przedmioty, zdobywamy doświadczenie, udoskonalamy zdolności kucharskie i oczywiście walczymy. Niektóre ze spotkanych osób możemy wcielić do naszej grupy, aby łatwiej nam było w dalszej rozgrywce.

Starcia z przeciwnikami odbywają się na dwuwymiarowych arenach w stylu walk jeden na jednego z takich gier jak Tekken czy Soul Calibur, jednak na jednej mapie może znajdować się o wiele więcej postaci. Współpracując mogą wykonywać wiele fantastycznych kombinacji i innych ciekawych ataków. System ten nazwany został przez autorów gry X-LiMBS (Crossover Linear Motion Battle System).

Grafika w grze jest bardzo ładna i po spojrzeniu na nią od razu widać, iż jest to japońska produkcja. Dodatkowym atutem jest to, iż za animacje wykonywał Kazuto Nakazawa - człowiek który był odpowiedzialny za takowe w filmie Kill Bill. Muzyka jest kompromisowym połączeniem brzmień japońskiej orkiestry i kompozycji twórców gry, znakomicie pasującym do klimatu gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Tales of Legendia

Wymagania wiekowe Tales of Legendia

12+

Wymagania sprzętowe Tales of Legendia

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….

Namco Bandai ujawniło kolejną grę z serii Tales of...

wiadomość21 lutego 2007

Firma Namco Bandai ujawniła dzisiaj, czyli tak jak zapowiadaliśmy, tytuł kolejnej gry z serii Tales of. Okazało się, że będzie to kontynuacja wydanej w 2002 roku Tales of Fandom Vol.1.

Namco Bandai już niedługo ujawni tytuł kolejnej gry z serii Tales of...

wiadomość16 lutego 2007

Firma Namco Bandai poinformowała za pośrednictwem serwisu Tales Channel, że w ciągu najbliższych kilku dni opublikuje zapowiedź kolejnej gry z serii Tales of, której poszczególne odsłony są jednymi z najpopularniejszych przedstawicieli japońskiej odmiany RPG.

Następne gry fabularne z popularnej serii, rozwijanej przez korporację Namco

wiadomość20 czerwca 2006

Już późną jesienią Anno Domini 2006 powinna ukazać się na Zachodzie przetłumaczona na język angielski wersja Tales of the Abyss dla PS2 – edycja japońska pojawiła się u schyłku ubiegłego roku. Na tym jednak nie koniec rozwoju słynnej serii z gatunku cRPG, bowiem ludzie z Namco planują jeszcze wydanie Tales of Tempest dla Nintendo DS oraz trzech zapowiedzianych właśnie gier.

Nadciaga Tales of Legendia

wiadomość13 kwietnia 2005

Firma Namco Hometek poinformowała, iż popularna seria gier Tales, doczeka się kolejnej odsłony. Będzie ona nosić tytuł Tales of Legendia i ukaże się w USA wyłącznie na konsole PS2. Gra oferować będzie stojącą na wysokim poziomie grafikę, dynamiczne sceny walki oraz wciągającą fabułę. Prace nad Tales of Legendia trwają już kilka lat a udział w nich bierze m.in. Kazuto Nakazawa, znany japoński ...