Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tactical Breach Wizards (PC)
OkładkaTactical Breach Wizards (PC)

Tactical Breach Wizards PC

Taktyczna turowa strategia od niezależnego studia Suspicious Developments, której akcja toczy się w świecie, gdzie nowoczesna technologia miesza się z magią. Gracz przejmuje dowodzenie nad grupą wyrzutków i staje do walki z reżimem.

Strategiczne | turowe | taktyczne | elementy RPG | humorystyczne | indie | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tactical Breach Wizards Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Suspicious Developments wydawca: Suspicious Developments

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tactical Breach Wizards

XCOM: Enemy Unknown

Into the Breach

UFO2: Extraterrestrials

Tactical Breach Wizards to turowa gra strategiczna od niezależnego studia Suspicious Developments, które wyprodukowało takie tytuły jak Heat Signature oraz Gunpoint. Akcja przenosi nas do krainy, w której magia oraz nowoczesna technologia istnieją obok siebie. Zadaniem gracza jest zarządzanie drużyną wyrzutków w ich misji walki z teokratycznym państwem The Chapel i pracującą dla nich bezlitosną grupą najemników. Gra silnie akcentuje wątki fabularne i opowiedzenie historii członków naszego oddziału. Trzon rozgrywki stanowi turowa gra strategiczna, w której najważniejszą rolę stanowi rozmieszczenie naszych postaci oraz odpowiednie wykorzystanie ich umiejętności, niczym w grze Into the Breach.

Mechanika

W Tactical Breach Wizards nasi podopieczni różnią się od siebie pod względem stylu gry, a ich preferencje sugerują nam decyzje taktyczne. Przykładowo Riot Priest – potężny tank – zyskuje punkty many za każdym razem, gdy jest brutalna (wyrzuca przeciwnika za okno, otrzyma obrażenia itp.). Jej przeciwieństwem jest Witch Cop, była funkcjonariuszka policji, której mana regeneruje się jedynie wtedy, kiedy użyje dokładnie tyle siły, ile potrzeba.

Poza odpowiednim wykorzystaniem preferencji postaci, niezwykle ważne jest użycie ich umiejętności specjalnych oraz wykorzystanie otoczenia. Odpowiednio ustawiona Riot Priest jest w stanie posłać przeciwnika szarżą za okno, permanentnie wyłączając go z rozgrywki, natomiast Witch Cop może porazić elektrycznością kilku przeciwników jednocześnie. Gra zachęca nas do eksperymentów poprzez opcję cofania ostatnich ruchów, dzięki czemu możemy dowolnie próbować różnych taktyk bez potrzeby wczytywania.

Rozgrywka w Tactical Breach Wizards jest podzielona na misje, w których naszym zadaniem jest szturm na konkretną budowlę. Każdy budynek składa się z kilku następujących po sobie pokoi, na których końcu czeka walka z bossem. Każdy pokój ma dodatkowy cel, za wykonanie którego dostajemy punkty stylu; im szybciej go ukończymy, tym więcej ich otrzymamy. Punkty te możemy wydać na zmianę wyglądu naszych postaci, którą zaimplementujemy w bazie.

Pomiędzy misjami trafimy do naszej kryjówki, w której możemy posłuchać rozmów członków naszej drużyny, rozwinąć umiejętności, zmienić ich ekwipunek oraz wygląd strojów.

Tryby gry

Gra dla pojedynczego gracza.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tactical Breach Wizards: 16+

Tactical Breach Wizards Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 Ghz / AMD Phenom X4 9950 2.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7