Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. symulator kosmiczny

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce symulator kosmiczny ułożone według popularności.

Po premierze 64 Przed premierą 11
symulator kosmiczny
PC
PC Windows70
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 414 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 15 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE10
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android5 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch3
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji13 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG4 Strategiczne8
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje49
Logiczne
Towarzyskie
Shortest Trip to Earth
Shortest Trip to Earth

Symulacje 15 sierpnia 2019

Połączenie symulatora statku kosmicznego i gry typu roguelike. W czasie zabawy gracz eksploruje proceduralnie generowany wszechświat. Za stworzenie Shortest Trip to Earth odpowiada studio Interactive Fate, a wydaniem zajęło się Iceberg Interactive.

PC

House of the Dying Sun
House of the Dying Sun

Symulacje 1 listopada 2016

Osadzona w konwencji science fiction taktyczna strzelanina w formie kosmicznego symulatora, będąca debiutanckim projektem studia Marauder Interactive, założonego przez Mike’a Tipula – projektanta pracującego przy grze Halo: Reach. Wcielamy się w rolę jednego z wiernych dowódców zmarłego Imperatora, a naszym zadaniem jest ukaranie zdrajców odpowiedzialnych za doprowadzenie do jego śmierci.

PC

Univoyager
Univoyager

Symulacje 2022

Opracowany przez samodzielnego twórcę Damiano Vitulliego kosmiczny symulator z sandboksową formułą rozgrywki. Akcja gry NovaVoyager osadzona została w odległej przyszłości, w której ludzkość kolonizuje kolejne systemy planetarne. Na początku zabawy otrzymujemy swój pierwszy statek, a następnie sami decydujemy czy podążyć drogą najemnika, pirata, kupca, odkrywcy bądź górnika, czy też połączyć wszystkie te zajęcia, kreując własną ścieżkę kariery.

PCANDiOS

Objects in Space
Objects in Space

Symulacje 1 marca 2019

Nietypowy kosmiczny symulator studia Flat Earth Games. Wcielamy się w gwiezdnego kupca, który przemierza niebezpieczne rejony galaktyki, dostarczając rozmaite towary dobrze płacącym nabywcom. Główny cel rozgrywki stanowi więc zarobienie dużych pieniędzy, a ponieważ posiadana przez nas jednostka jest przeznaczona głównie do transportu towarów, bezpośrednie starcie z przeciwnikiem może bardzo łatwo zakończyć się śmiercią.

PC

GoD Factory: Wingmen
GoD Factory: Wingmen

Akcji 29 sierpnia 2014

Debiutancka produkcja studia Nine Dots, łącząca cechy klasycznego kosmicznego symulatora z elementami współczesnych gier sieciowych typu MOBA. W grze naprzeciw siebie stają dwie czteroosobowe drużyny graczy, z których każdy zasiada za sterami własnego gwiezdnego myśliwca. Celem zabawy jest zaś zniszczenie potężnego krążownika ekipy przeciwnej pełniącego rolę statku-bazy.

PC

Salvation Prophecy
Salvation Prophecy

Akcji 30 lipca 2012

Salvation Prophecy to gra będąca prawdziwym koktajlem gatunkowym. Pozwala toczyć bitwy gwiezdne w stylu kosmicznych symulatorów, eksplorować planety niczym w trzecioosobowych strzelankach, jak również rozwijać własne imperium, prowadzić dyplomacje, ulepszać technologię i brać udział w wojnach.

PC

Cosmonautica
Cosmonautica

Symulacje 31 lipca 2015

Sandboksowy symulator kosmiczny od twórców zręcznościowych wyścigów Pressure. Cosmonautica pozwala nam się wcielić w kapitana statku kosmicznego, którego zadaniem jest zbudowanie małej firmy handlowej. Gracz może eksplorować galaktykę, składającą się z generowanych losowo układów gwiezdnych, i poszukiwać rozmaitych dóbr nadających się na sprzedaż. Można także podejmować się rozmaitych zadań na stacjach i w portach kosmicznych, a także toczyć walki w przestrzeni.

PC

X Rebirth VR Edition
X Rebirth VR Edition

Symulacje 7 grudnia 2017

Specjalna wersja kosmicznego symulatora z 2013 roku, opracowana przez studio Egosoft z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Podobnie jak w pierwowzorze, akcja X Rebirth VR Edition toczy się wiele lat po wydarzeniach opisanych w poprzednich odsłonach cyklu, zaś gracz wciela się w postać kosmicznego awanturnika, który trafiając na trop nadużyć jednej z rządzących frakcji, wplątuje się w skomplikowaną polityczną intrygę.

PC

Interkosmos
Interkosmos

Symulacje 25 kwietnia 2017

Interkosmos to dzieło niezależnego polskiego studia Ovid Works, założonego przez byłych pracowników Flying Wild Hog, CD Projekt RED oraz CreativeForge Games. Przenosimy się w lata 70. XX wieku, a zatem w czasy, kiedy zarówno zimna wojna, jak i podbój kosmosu trwały w najlepsze.

PC

Subdivision Infinity DX
Subdivision Infinity DX

Akcji 8 sierpnia 2019

Kosmiczna strzelanka, w której zasiadamy za sterami myśliwca i bierzemy udział w 40 zróżnicowanych misjach. W Subdivision Infinity DX toczymy międzygwiezdne bitwy oraz pojedynki z bossami oraz zajmujemy się eksploracją, poszukiwaniem surowców i odblokowywaniem nowych statków.

PCPS4XONESwitch

SOL: Exodus
SOL: Exodus

Akcji 25 stycznia 2012

SOL: Exodus to wyprodukowana przez firmę Seamless Entertainment gra akcji, której fabuła osadzona w dalekiej przyszłości. Naukowcy odkrywają, że z trudem skolonizowany układ słoneczny ulegnie zagładzie. Wybucha wojna pomiędzy tymi, którzy chcą znaleźć sposób na przetrwanie i głoszącymi kres ludzkości. Gracze mają okazję zasiąść za sterami gwiezdnych myśliwców i toczyć bitwy ze statkami wrogiej frakcji.

PC

Zigfrak
Zigfrak

RPG 1 listopada 2012

Humorystyczna, kosmiczna gra akcji, łącząca w sobie elementy klasycznych arcade’owych space-simów z nowoczesnymi produkcjami RPG, oferującymi setki misji, swobodę eksploracji i system craftingu. Trafiamy w sam środek toczonej przez ludzi wojny domowej o galaktycznym zasięgu, którą dodatkowo komplikuje pojawienie się zaawansowanej technologicznie rasy obcych.

PC

Starlight Inception
Starlight Inception

Zręcznościowe 22 kwietnia 2014

Kosmiczna strzelanka w starym dobrym stylu. Gra pozwala wcielić się w młodego pilota biorącego udział w IV wojnie światowej. Autorzy przygotowali rozbudowana kampanię jednoosobową, tryb przypominający tower defense oraz rozbudowane opcje multiplayer do zabawy po sieci.

PCPSV

Colony Wars: Vengeance
Colony Wars: Vengeance

Symulacje 5 listopada 1998

Colony Wars: Vengeance to skupiona na walkach w przestrzeni kosmicznej gra symulacyjna. Odpowiedzialne za produkcję studio Psygnosis rozszerzyło drugą część swojej serii science fiction o wiele nowych elementów, m.in. walki na orbitach planet, kolejne typy statków, wymagających bossów i system ulepszeń. Co ciekawe, tym razem gracz wciela się w pilota Imperium – frakcji zwalczanej przez niego w poprzedniej części.

PS1

Colony Wars: Red Sun
Colony Wars: Red Sun

Symulacje 2 maja 2000

Ostatnia część trylogii symulatorów kosmicznych Colony Wars. Konflikt kolonialnej Ligi oraz Imperium Ziemi trwa w najlepsze, lecz tym razem gracz nie staje bezpośrednio po żadnej ze stron. W trzeciej części wcielamy się w Alexandra Lyrona Valdemara – prostego górnika, wydobywającego minerały z asteroid. Męczony snami o tajemniczej rasie obcych udaje się on na poszukiwania legendarnego statku Red Sun.

PS1

End Space
End Space

Symulacje 21 kwietnia 2016

Symulator kosmiczny stworzony z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości. W End Space gracz wciela się w pilota statku kosmicznego zatrudnionego przez potężną korporację handlową The United Trade Consortium. Jego zadaniem jest obrona zasobów firmy przed zakusami rebeliantów próbujących sabotować działania UTC. W trakcie rozgrywki siadamy za sterami statku bojowego i ścieramy się z jednostkami wroga, obserwując wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby.

PCPS4

Entropy
Entropy

Symulacje 3 lutego 2017

Zrealizowany w konwencji MMO, sandboksowy kosmiczny symulator autorstwa norweskiego studia Artplant. Zabawę w Entropy rozpoczynamy dość tradycyjnie, od stworzenia naszego bohatera oraz wybrania pierwszego statku, za pomocą którego będziemy przemierzać rozległe uniwersum o otwartej strukturze, kształtowane nieustannie przez poczynania poszczególnych graczy.

PC

EVE: Gunjack
EVE: Gunjack

Akcji 5 kwietnia 2016

Spin-off popularnego kosmicznego MMORPG EVE Online, stworzony przez to samo studio: CCP Games. EVE: Gunjack jest produkcją zaprojektowaną z myślą o urządzeniach do rzeczywistości wirtualnej. W grze siadamy za sterami wieżyczki strzelniczej i musimy niszczyć wrogów atakujących platformę wiertniczą. Pod względem mechaniki jest to typowy railshooter, a w trakcie rozgrywki nie ma możliwości swobodnego poruszania się – możemy się jedynie rozglądać obracając głową.

PCPS4

Void Destroyer
Void Destroyer

Strategiczne 20 stycznia 2015

Połączenie strategii czasu rzeczywistego i kosmicznego symulatora, niemal w całości zaprojektowane przez jedną osobę – niezależnego dewelopera Paula Zakrzewskiego. Gracz wciela się w generała, który zostaje przywrócony do czynnej służby z powodu wybuchu konfliktu międzygwiezdnego. Akcja toczy się w okolicach tzw. Słonecznej Bramy, pozwalającej odbywać błyskawiczne podróże między systemami planetarnymi.

PC

Ascent: The Space Game
Ascent: The Space Game

Symulacje 12 kwietnia 2016

Osadzona w realiach science fiction gra MMO australijskiego studia Fluffy Kitten, łącząca cechy strategii ekonomicznej oraz kosmicznego symulatora. Akcja Ascent: The Space Game toczy się w odległej przyszłości, w której na skutek wielkiego kryzysu finansowego cywilizacja chyli się ku upadkowi, zaś gracze wcielają się w ostatnich ocalałych, których zadaniem jest odbudowa zrujnowanej planety.

PC

Limit Theory
Limit Theory

Symulacje prace wstrzymane

Wyprodukowany przez studio Procedural Reality kosmiczny symulator z elementami RPG i strategii czasu rzeczywistego. Akcja Limit Theory toczy się w odległej przyszłości, a gracz wciela się w spadkobiercę pionierów, którzy założyli Prastarą Kolonię, czyli pierwszy przyczółek ludzkości w kosmosie. Życie toczyło się tam wg tytułowej teorii limitacji, zgodnie z którą jedynym prawdziwym ograniczeniem jest umysł człowieka, a siłą woli pokonać można każdą trudność.

PC

Satellite Command
Satellite Command

Symulacje 22 czerwca 2016

Mobilna gra strategiczno-symulacyjna, będąca debiutancką produkcją studia Stromtide Limited, powstałą we współpracy z ekspertami w dziedzinie kosmonautyki. W Satellite Command naszym zadaniem jest zarządzanie siecią satelitów krążących wokół Ziemi. Podczas zabawy czeka nas 150 misji, podczas których mamy do wykonania zróżnicowane cele, a główną przeszkodę stanowią ograniczone zasoby oraz system permanentnej śmierci, srogo karzący za najmniejszy nawet błąd. Do zadań gracza należy m.in.

ANDiOS

Galactic Junk League
Galactic Junk League

Akcji 26 lipca 2017

Wieloosobowy symulator starć statków kosmicznych, opracowany przez studio Pixel Federation. Gracz wciela się w rolę pilota własnoręcznie skonstruowanego statku, do którego stworzenia wykorzystuje walający się po kosmosie złom. Parametry i skuteczność bojowa poszczególnych jednostek zależą nie tylko od wybranego typu (od zwrotnej fregaty po ociężały pancernik), lecz także od zamontowanego uzbrojenia.

PC

Spacewrights
Spacewrights

Strategiczne prace wstrzymane

Zrealizowana w oldskulowym, pixel-artowym stylu graficznym kosmiczna strategia ekonomiczna z elementami symulatora, będąca debiutancką produkcją niezależnego amerykańskiego studia ArithmeBit. Podczas zabawy kontrolujemy flotę statków kosmicznych, za pomocą których przemierzamy rozległy, otwarty świat, odkrywając nowe planety i walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Deweloperzy pozostawili graczom sporą swobodę w podejmowaniu rozmaitych aktywności oraz wyborze własnej ścieżki kariery.

PCANDiOS