Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Syberia: Zlota Edycja (PC)

Syberia: Złota Edycja PC

Syberia: Zlota Edycja

Syberia: Złota Edycja jest kompilacją dwóch części popularnej serii przygodówek typu point'n'click autorstwa studia Microids.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | pakiet

PC Windows
Okładka Syberia: Zlota Edycja (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19maja2006

19maja2006

pudełko PL

Specjalna edycja, w skład której wchodzą dwie części sławetnej serii przygodowej Syberia.

Syberia to gra przygodowa stworzona przez twórcę znakomitej gry przygodowej Amerzone. Gracze wcielają się w postać Kathe Walker, wziętej prawniczki z Nowego Jorku. Została ona wynajęta przez firmę zabawkową, by dokończyć formalności związanych z przejęciem fabryki położonej w małym miasteczku w Europie. Akcja gry rozpoczyna się w chwili, gdy nasza bohaterka przyjeżdża do fabryki i okazuje się, że jej właścicielka Anna Voralberg nie żyje. Musimy odnaleźć jej spadkobiercę (Hans Voralberg) i dopełnić swą misję. W naszych poszukiwaniach przejedziemy przez wiele różnorodnych lokacji (m.in. miasteczko industrialne, kopalnie i nadmorski kurort) i będziemy musieli stawić czoło szeregu zagadek wymagających logicznego myślenia. Gra posiada dobrej jakości prerenderowaną grafikę oraz wciągający tajemniczy klimat. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Syberia II to kontynuacja Syberii, tytułu, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – zdecydowanie najlepszej gry przygodowej ostatnich lat, wybranej przez wszystkie serwisy zajmujące się grami „Najlepszą przygodówką roku 2002”. Scenariusz do gry, podobnie jak do jej poprzedniczki, napisał znany francuski pisarz i artysta Benoit Sokal, brał on też czynny udział w pracach developerskich. Fabuła drugiej Syberii jest kontynuacją wydarzeń opisanych w części pierwszej - sam Sokal przyznaje, iż pierwotnie powstała jedna opowieść, którą potem podzielono na dwie części: Syberia i Syberia II. Wszystko zaczyna się dokładnie w tym miejscu gdzie skończyła się akcja pierwszej Syberii, tj. w rosyjskim mieście Romansbourg. W tej części głównymi postaciami są Kate i Hans, w przygodach towarzyszy im też mechaniczny Oscar. Tym razem Kate decyduje się podążyć śladem Hansa powodowana wyłącznie swoim osobistym pragnieniem, pozostawiając za sobą sprawy rodzinne, pracę, itp. Staje się jego towarzyszką i pomaga mu odkryć zagadkę mamutów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 450 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Syberia: Złota Edycja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Syberia: Złota Edycja

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 800 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 32MB, 400 MB HDD

Almanach Klasyki - nowa seria wydawnicza Techlandu

wiadomość17 sierpnia 2011

23 sierpnia pojawi się w sklepach nowa seria gier komputerowych firmy Techland. Pojawią się w niej m.in. antologie Call of Juarez oraz Drakensang.

Kolejne części przygodówek Syberia i Dracula w tym roku
Kolejne części przygodówek Syberia i Dracula w tym roku

wiadomość11 kwietnia 2010

Firma Anuman Interactive, która przejęła schedę po studiu Microids, ujawniła swoje plany wydawnicze. Francuzi chcą w najbliższych latach zawojować rynek gier przygodowych na wszystkich platformach. Mają im w tym pomóc kontynuacje znanych serii jak Syberia, Egypt czy Dracula.

Syberia powraca, tym razem na Dual Screenie
Syberia powraca, tym razem na Dual Screenie

wiadomość2 czerwca 2008

Pomimo tego, że Benoit Sokal, twórca obu części Syberii, zaprzeczył, jakoby znana seria przygodówek miała jeszcze kiedykolwiek doczekać się kontynuacji, już niebawem będziemy mogli przypomnieć sobie postać Kate Walker i ponownie wyruszyć na poszukiwanie mamutów. Firma Microids poinformowała, że jedna z najwybitniejszych przedstawicielek gatunku adventure jest już w drodze na konsole NDS.

Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii
Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii

wiadomość26 maja 2008

Choć Syberia nie była jego pierwszą grą, to jednak właśnie dzięki jej sukcesowi, w samym środku efpeesowego szaleństwa, producenci zauważyli, że uważany powszechnie za wymarły (co oczywiście nie było prawdą) gatunek gier przygodowych da się przywrócić do łask. I choć różnie można traktować jego późniejsze dokonania (Paradise, Sinking Island), to swoje imię zapisał jednak złotymi literami, tuż obok imion Roberty Williams czy Rona Gilberta.

Sinking Island, nowa przygodówka Benoit Sokala, również na NDS
Sinking Island, nowa przygodówka Benoit Sokala, również na NDS

wiadomość12 października 2006

White Birds, studio developerskie założone przez Benoit Sokala, twórcę cieszących się dużą popularnością gier przygodowych (Amerzone, Syberia i ostatnio Paradise) pracuje nad nową, kryminalną produkcją Sinking Island. Wiadomo było o tym już od jakiegoś czasu. Ostatnio jednak ogłoszono, że równolegle trwają prace nad przenośną wersją wspomnianej przygodówki przeznaczoną na NDS.