Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sword of the Stars: The Pit (PC)

Sword of the Stars: The Pit PC

Turowa gra fabularna typu roguelike. Wcielamy się w rolę żołnierza piechoty morskiej, pilota lub inżyniera i ruszamy na wyprawę w głąb podziemnych korytarzy pełnych niebezpiecznych stworów.

RPG | science fiction | turowe | roguelike | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Sword of the Stars: The Pit (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8marca2013

Sword of the Stars: The Pit to klasyczna gra cRPG stworzona z pewną dozą poczucia humoru. Mamy w tym przypadku do czynienia z produkcją z gatunku roguelike, a zatem rdzeń rozgrywki stanowi przemierzanie kolejnych poziomów generowanych losowo podziemi. Na głównego bohatera czeka szereg niespodziewanych okoliczności, które łatwo mogą pozbawić go życia, co oznacza porażkę i konieczność rozpoczynania zabawy od nowa. Choć gra posiada system zapisu, to w momencie wczytania postępu ulega on skasowaniu.

Do dyspozycji graczy oddano trzy klasy postaci: żołnierza piechoty morskiej, pilota oraz inżyniera. Akcja tej produkcji toczy się w podziemnych korytarzach zamieszkałych przez istoty stworzone w ramach tajnych projektów badawczych. Cały obszar podzielono na trzydzieści poziomów o rosnącym stopniu trudności. Twórcy zdecydowali się na klasyczny model turowy polegający na naprzemiennym wykonywaniu pojedynczych akcji przez głównego bohatera oraz wszystkie stwory kontrolowane przez sztuczną inteligencję.

Podczas licznych starć z wrogami korzystamy z przeszło trzydziestu rodzajów broni i pancerzy, wśród których znajdują się między innymi miotacze ognia, wyrzutnie rakiet oraz działka plazmowe. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby przy pomocy zebranego złomu stworzyć specjalne przedmioty przydatne podczas eksploracji podziemi. Część z nich może okazać się pomocna w momencie zatrucia, choroby popromiennej czy zagłodzenia.

Oprawa graficzna gry Sword of the Stars: The Pit została stworzona z lekkim przymrużeniem oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Sword of the Stars: The Pit

Wymagania wiekowe Sword of the Stars: The Pit

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sword of the Stars: The Pit

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 750 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wieści ze świata (Far Cry 3: Blood Dragon, SimCity) 17/4/13
Wieści ze świata (Far Cry 3: Blood Dragon, SimCity) 17/4/13

wiadomość17 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o filmie promującym Far Cry 3: Blood Dragon, specjalnej promocji dla amerykańskich posiadaczy gry SimCity, a także udanej zbiórce pieniędzy potrzebnych do stworzenia rozszerzenia do gry Guns of Icarus: Online. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.