Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Super Swing Golf Pangya 2 (Wii)

Super Swing Golf Pangya 2 Wii

Super Swing Golf Pangya 2 to kontynuacja gry wydanej w 2006 roku wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Należy ona do tytułów spod znaku Pangya, swego czasu tworzonych w głównej mierze dla azjatyckich posiadaczy komputerów PC.

Sportowe | golf | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Super Swing Golf Pangya 2 (Wii)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

29listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Swing Golf Pangya 2 to kontynuacja gry wydanej w 2006 roku wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Należy ona do tytułów spod znaku Pangya, swego czasu tworzonych w głównej mierze dla azjatyckich posiadaczy komputerów PC. Produkcja stanowi symulator golfa przygotowany ze sporą dawką humoru oraz opatrzony kolorową i nieco fantastyczną oprawą wizualną.

Podobnie jak w Super Swing Golf Pangya, do dyspozycji użytkownika oddano szereg zabawnych postaci, odznaczających się zróżnicowanym zestawem umiejętności. Każdy z bohaterów w odmienny sposób zachowuje się w przypadku porażki czy zwycięstwa. Na poczynania sterowanego zawodnika wpływa też poziom zdolności użytkownika opanowującego tajniki gry w golfa. Przykładowo wyprzedzając przeciwnika należy oczekiwać, że sterowana postać wyrazi swoje zadowolenie poprzez podskoki, okrzyki czy zwykły uśmiech. Sukcesywne zaliczanie kolejnych etapów zabawy pozwala na kupowanie nowych akcesoriów, w tym również ciuchów, dla danego bohatera. Ciekawie prezentuje się opcja ubrania zawodnika w strój Rachel i Ryu Hayabusy, znanych z gry Ninja Gaiden.

Potyczki na polu golfowym odbywają się na rozległej Wyspie Albatrosa w kilkunastu zupełnie nowych lokacjach (m.in. pustynia z piramidami, opuszczona kraina z rzekami lawy czy park z gigantycznymi grzybami). W każdej z tych "krain" gracz odkrywa zwariowane, nieznane mu sekrety i niespodzianki. Poszczególne miejsca odznaczają się typowym dla siebie ukształtowaniem terenu i warunkami klimatycznymi. Niemniej jednak dzięki opcji Spike Shot siła wiatru nie powinna mieć większego wpływu na trajektorię lotu piłeczki.

Poza trybem dla jednej osoby, producenci przygotowali także kilka atrakcji dla miłośników rozrywki w systemie multiplayer. Pomiędzy dobrze znanymi modułami występującymi we wcześniejszej edycji, pojawia się też zupełnie nowy tryb o nazwie Tournament. Przystępując do niego użytkownicy za każdym razem po zdobyciu kolejnego dołka przemieszczają się na mapie przypominającej planszę do gry i rywalizują o cenne bonusy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Super Swing Golf Pangya 2

Wymagania wiekowe Super Swing Golf Pangya 2

odpowiednia dla każdego wieku

Gra Super Swing Golf Pangya 2 potwierdzona
Gra Super Swing Golf Pangya 2 potwierdzona

wiadomość4 lipca 2007

Potwierdziły się zeszłotygodniowe wiadomości magazynu Famitsu, który przekazał, że w przygotowaniu znajduje się druga odsłona gry sportowej Super Swing Golf Pangya, znanej również jako Pangya! Golf with Style.

Super Swing Golf Pangya 2 w produkcji
Super Swing Golf Pangya 2 w produkcji

wiadomość28 czerwca 2007

Jeśli wierzyć wiadomościom zamieszczonym w najnowszym wydaniu japońskiego magazynu Famitsu, studio Tecmo wraz z grupą Ntreev Soft pracuje już nad drugą odsłoną gry sportowej Super Swing Golf Pangya, znanej także jako Pangya! Golf with Style. Zapowiedziana pozycja tworzona jest specjalnie z myślą o konsoli Nintendo Wii.