Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiGBA
Okładka Super Street Fighter II: Turbo Revival (GBA)

Super Street Fighter II: Turbo Revival GBA

Konwersja jednej z najlepiej wykonanych dwuwymiarowych bijatyk. Do dyspozycji gracza oddano kilkudziesięciu zróżnicowanych wojowników. Na uwagę zasługuje rozbudowane, lecz proste w obsłudze sterowanie.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Super Street Fighter II: Turbo Revival (GBA)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

30października2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Street Fighter II: Turbo Revival jest jedną z najlepszych bijatyk, jakie kiedykolwiek zawitały na przenośną konsolkę firmy Nintendo. Mamy tu oczywiście do czynienia z dość wierną konwersją. Super Street Fighter II Turbo miał swoją premierę w 1994 roku. Bijatyka ta początkowo powstała wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier. Z czasem jednak doczekała się kilku konwersji, między innymi na komputery osobiste, czy też konsolę 3DO.

Miłośników bijatyk z serii Street Fighter zainteresuje z całą pewnością to, iż omawiany produkt oferuje szereg zupełnie nowych elementów, nieobecnych w podstawowych wersjach Super Street Fighter II Turbo. Gracze mogą liczyć między innymi na nowych zawodników (część z nich pojawiała się w innych pozycjach, opatrzonych logo SF), przemodelowane lub przygotowane od podstaw areny, czy też nieznane do tej pory tryby zabawy. Na wiele z tych bonusów trzeba sobie dopiero zasłużyć. Opisywana edycja oferuje oczywiście stosunkowo szeroki wachlarz dostępnych trybów rozgrywki, obejmujący między innymi rozbudowane turnieje, czy pojedynki. W początkowej fazie zabawy gracz może wybierać pomiędzy szesnastoma różnymi postaciami. Do naszej dyspozycji oddano wielu znanych i lubianych wojowników. Są to między innymi: Ryu, Ken, Zangief, M. Bison, Cammy, Blanka, Dhalsim, Sagat, czy Chun-Li. Kolejne postaci odblokowywane są w dalszej części zabawy.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej gry jest dopracowane sterowanie. Większość kieszonkowych bijatyk posiada ograniczenia, związane z niewielką ilością klawiszy, znajdujących się na konsoli. W omawianej produkcji udało się to na szczęście ominąć, dzięki czemu bardziej doświadczeni zawodnicy w dalszym ciągu mogą korzystać z zaawansowanych combosów. Z myślą o początkujących graczach przygotowano jednak tryb Easy Mode, w którym wszystkie ciosy wykonuje się w znacznie prostszy sposób, a przeciwnicy nie sprawiają większych problemów. Wizualnie Turbo Revival wypada bardzo dobrze. Postaci są bardzo szczegółowo animowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Super Street Fighter II: Turbo Revival

Wymagania wiekowe Super Street Fighter II: Turbo Revival

12+

Wymagania sprzętowe Super Street Fighter II: Turbo Revival

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter

wiadomość7 września 2007

Nowy film z cyklu Street Fighter zostanie wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka – poinformował przedwczoraj popularny serwis Variety. Ceniony w Hollywood operator, mający na swoim koncie m.in. takie filmy jak Romeo musi umrzeć czy Doom, został zatrudniony przez firmę Hyde Park Entertainment.

Jessica Biel jako Chun-Li?
Jessica Biel jako Chun-Li?

wiadomość10 maja 2007

W przyszłym roku powinniśmy doczekać się kinowej premiery nowego pełnometrażowego filmu rodem z Hollywood, związanego z grami spod znaku Street Fighter. Będzie to więc czternaście lat po premierze niekoniecznie udanego Ulicznego wojownika (w roli głównej Jean-Claude Van Damme). Właśnie pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat obsady nadchodzącego filmu.