Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Super Contra (X360)

Super Contra X360

klasyczna dwuwymiarowa strzelanina, której korzenie sięgają platform 8-bitowych. Podążając w prawą stronę ekranu likwidujemy fale nacierających przeciwników. W niektórych etapach kamera zmienia jednak swoją pozycję, ukazując walki z lotu ptaka.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Super Contra (X360)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

25lipca2007

Super Contra to klasyczna dwuwymiarowa strzelanina, w której rola gracza ogranicza się właściwie wyłącznie do masowej eksterminacji pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Jest to zarazem oficjalna kontynuacja Contry. Opisywany produkt po raz pierwszy zadebiutował na automatach do gier. Miało to miejsce pod koniec lat osiemdziesiątych. Wersja przeznaczona na konsolę Xbox 360 nie wprowadza oczywiście do rozgrywki żadnych rewolucyjnych rozwiązań, dodając jednak kilka interesujących opcji. Co ciekawe, na konsolę Microsoftu wydana została także pierwsza część Contry. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony cyklu, mamy do czynienia z produktem rozprowadzanym w ramach sieciowej usługi Xbox Live Arcade. Super Contra wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 400MP.

Akcja omawianego sequela rozgrywa się dwanaście miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Mamy więc rok 2634. Bill Rizer i Lance Bean, główni bohaterowie Super Contry, tym razem muszą udać się do południowej Ameryki. Okazuje się bowiem, iż doszło do buntu oddziałów armii GX. Po dotarciu na miejsce wspomniani wyżej bohaterowie dowiadują się, iż kontrolę nad żołnierzami przejęły pasożyty, podobne do tych, z którymi mieli już do czynienia w pierwszej części Contry. Jak się można łatwo domyślić, będziemy musieli przedrzeć się przez zastępy byłych towarzyszy broni, tak aby dotrzeć do źródła całej zarazy.

Przez zdecydowaną większość czasu gry akcję obserwujemy z boku, przemieszczając się w stronę prawej krawędzi ekranu. Zajmujemy się głównie eksterminacją napotykanych przeciwników. W niektórych etapach kamera zmienia jednak swoją pozycję, ukazując walki z lotu ptaka. W porównaniu z pierwszą częścią Contry poprawiono konstrukcję poziomów. Dodano też kilka nowych potężnych broni. Gra w dalszym ciągu jest jednak bardzo wymagająca, zmuszając gracza do zapamiętania pozycji wielu przeciwników. Co pewien czas spotykamy też oczywiście zdecydowanie potężniejszych bossów.

Wersja przeznaczona na konsolę Xbox 360 oferuje przede wszystkim tryb kooperacji rozgrywany w Sieci. Nie zapomniano także o możliwości zdobycia szeregu achievementów, czy podesłania swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu. Graficznie tytuł ten niewiele różni się od swojego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Super Contra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super Contra

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Wing Commander Arena i Super Contra jutro na Xbox LIVE Arcade
Wing Commander Arena i Super Contra jutro na Xbox LIVE Arcade

wiadomość24 lipca 2007

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w środę oferta Xbox LIVE Arcade najprawdopodobniej powiększy się o grę Wing Commander Arena. Wiadomość ta nie była jednak potwierdzona przez Microsoft. Obecnie jest to już pewnik. Wiemy również, że wraz z zapowiedzianą produkcją na XBLA trafi również inna gra, Super Contra.

Super Contra zostanie dołączona do oferty Xbox Live Arcade
Super Contra zostanie dołączona do oferty Xbox Live Arcade

wiadomość5 kwietnia 2007

Przedstawiciele firmy Konami najwyraźniej doszli do wniosku, że jedna Contra w ramach usługi Xbox Live Arcade, to za mało. Już wkrótce użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli pobrać z Internetu sequel wspomnianej wyżej produkcji.