Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sunless Sea: Zubmariner (PC)

Sunless Sea: Zubmariner PC

Podstawowa wersja Sunless Sea wraz z dodatkiem Zubmariner, gry łączącej elementy strategii, przygodówki i roguelike’owego RPG. Sunless Sea przedstawia historię rozgrywającą się w steampunkowym uniwersum.

To jest dodatek do gry Sunless Sea.

RPG | steampunk | roguelike | 2D

PC Windows
Okładka Sunless Sea: Zubmariner (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11października2016

11października2016

Steam

Sunless Sea: Zubmariner na PC jest pierwszym rozszerzeniem do ciepło przyjętej przez graczy produkcji Sunless Sea. Dodatek nie wprowadza rewolucyjnych zmian, toteż naszym zadaniem ponownie jest eksploracja tytułowego, podziemnego morza i badanie jego tajemnic, a także poznawanie wielowątkowej, nieliniowej historii.

Fabuła

Sunless Sea: Zubmariner opowiada nową historię, rozgrywającą się w steampunkowym uniwersum. Po raz kolejny gracz przejmuje kontrolę nad specjalnym, podwodnym statkiem parowym, a jego celem jest zbadanie tytułowego podziemnego morza. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, także tutaj drogę dla nowych wątków fabularnych otwierają wizyty w portach. Tym razem jednak zlokalizowano je nie tylko na powierzchni, lecz także pod wodą, co znalazło bezpośrednie odzwierciedlenie w zachowaniu ich mieszkańców.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w podstawowej wersji gry, trzon rozgrywki w Sunless Sea: Zubmariner oparto na eksploracji podziemnego morza. W trakcie zabawy załoga kontrolowanego przez gracza statku natrafia jednak nie tylko na stare, dobrze znane obiekty i żywe istoty. Tym razem bowiem na naszej drodze pojawiają się między innymi morskie bestie (zee-beasts), czy choćby świecące w ciemnościach rafy koralowe. Te mogą zarówno pomóc nam w eksploracji głębin, służąc za dodatkowe źródło światła (podstawowym narzędziem pozostaje jednak zamontowany na statku reflektor), jak i zwiastować bezpośrednie zagrożenie dla wehikułu i jego załogi. W grze pojawiają się bowiem kreatury potrafiące bez trudu unicestwić parowiec. Jedną z nich jest Thalatte, której wielki otwór gębowy może wciągnąć cały okręt.

Opowiedziana w rozszerzeniu historia rozwijana jest przede wszystkim w portach. Tym razem jednak takie lokacje znajdujemy również pod wodą, choć ich mieszkańcy nie zachowują się całkowicie normalnie (przynajmniej z punktu widzenia człowieka żyjącego na powierzchni). Jedni ukrywają się przed załogą statku, inni z kolei, opanowani przez szaleństwo, mogą nawet zaatakować podopiecznych gracza. Przebieg fabuły, rozszerzonej o nowe wątki, a także jej zakończenie, ponownie zależy od podejmowanych przez nas decyzji, a kluczową rolę w powodzeniu misji odgrywają relacje z pozostałymi członkami załogi. Umiejscowienie akcji na nowym, niższym poziomie morza nie pozostało bez wpływu na przebieg zabawy. Gracz musi nieustannie kontrolować poziom tlenu, jakim dysponuje załoga, a także pilnie obserwować wskazania sonaru, prezentującego zarówno miejsca, jakie powinien odwiedzić, jak i te, gdzie czyhać może zagrożenie.

Kwestie techniczne

Sunless Sea: Zubmariner na PC korzysta z technologii, która napędza podstawową wersję gry. W porównaniu z pierwowzorem oprawa nie zmieniła się w znaczący sposób, podobnie jak wymagania sprzętowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sunless Sea: Zubmariner

Wymagania wiekowe Sunless Sea: Zubmariner

16+

Wymagania sprzętowe Sunless Sea: Zubmariner

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP(SP2)